PREVARE NA KRUZERIMA: Ako jedan Srbin zloupotrebi sistem, ispašta cela nacija

  • 5

Velike brodske kompanije koje imaju prekookeanske kruzere nedavno su suspendovale direktno zapošljavanje osoblja iz zemalja našeg regiona. Takva odluka usledila je posle mahinacija i naplata osiguranja od lažnih povreda.

U firmi "Stajner", koja obučava naše ljude za taj posao tvrde da su zloupotrebe sistema uobičajene i da se u tom slučaju privremeno suspenduje prijem iz ma koje zemlje, prenosi "RTS".

- Dovoljno je da pojedinac, Srbin ili Kanađanin, ili Hrvat, zloupotrebe sistem, pa da brodske kompanije stave privremenu zabranu za regrutovanje konkretno tih nacija. Dakle, mi garantujemo za svoje radnike i mi smo ti koji nude to osiguranje i sa kojima potpisuju ugovor, nemaju veze sa tim brodskim kompanijama. Iz tih razloga nismo imali slučaj zloupotrebe osiguranja do te mere da je došlo do zabrane - objašnjava Danica Šćepović iz kompanije "Stajner".

Srbija nema more, ali broj mladih iz naše zemlje koji rade na kruzerima višestruko prevazilazi mnoge zemlje koje imaju izlazak na more. Takav izazov nije propustio ni frizer Dejan Stojadinović iz Beograda, koji se posle više meseci rada na prekookeanskom brodu, vratio na kratak odmor. O lažiranju naplate osiguranja čuo je samo iz priča.

- Ja za devet meseci nisam imao nikakvih zdravstvenih problema, ali u slučaju da vam se nešto desi, imate organizovano i doktora. Ako vam treba neka hitna intervencija ili ako imate nekakav problem sa zubom ili bilo šta, možete da izađete iz broda. Ja lično nisam čuo da je bilo nekih problema, a priča koju sam čuo da to samo Srbi rade nije istinita jer su ljudi iz drugih zemalja takođe u toj priči - priča frizer na kruzeru Dejan Stojadinović.

Po okeanima i morima kruži oko 2.000 kruzera. Polovina angažovanih iz Srbije ostane da živi i radi u inostranstvu, a mnogi stečeno iskustvo na brodu iskoriste za pokretanje sopstvenog biznisa.

(Telegraf.rs)

Video: Besnu mašinu vozio po pešačkoj stazi i "razgrato" pešake po blatu: Bahato da bahatije ne može

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • student

    21. decembar 2014 | 15:35

    Najzad nesto i o ovoj temi koja me mnogo interesuje. Ako neko ima iskustva sa boravkom i radom na kruzeru, bilo bi lepo i sa nama da podeli. Hvala.

  • Ziki

    21. decembar 2014 | 14:21

    Sta se foliramo pa kao nema to u nas srba.Ima i te kako.Konkretno znam devojku iz Subotice licno koja je tako uzela neku lovu,kao povredila kicmu radeci na nekom kruzeru.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA