IDE LI EVRO NA 130 DINARA? Evo šta Jorgovanka Tabaković kaže o tome!
Dinar iz dana u dan pada u sve veću rupu, čini se koja nema dna. Prema najcrnjim prognozama vrednost evra prema dinaru bi u 2017. godini trebala da iznosi čitavih 130,9 dinara. Međutim guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković za Telegraf.rs oštro demantuje ove navode i kaže da to nije realan scenario!
Prema istraživanju i prognozi, a kako navode po optimističnom scenariju časopisa "Makroekonomske analize i trendovi", vrednost evra iznosiće neverovatnih 130.9 dinara. Ova prognoza zasnovana je na projekciji da će prosečna vrednost evra 2015. godine iznositi 121 dinar, 2016. godine 125.9, dok će u 2017. godini evropska valuta u odnosu na srpsku vredeti 130.9!
Guverner Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković za Telegraf.rs kaže da je ovde reč o najobičnijem nagađanju i neozbiljnim prognozama.
DINAR TONE SVE DUBLJE: Evo koliko ćete danas platiti 1 evro i koliko hleba možete uzeti za te pare!
- Molim vas, pa ovde MAT prognozira stanje za 2017 godinu! NBS, kao ozbiljna institucija se ne bavi takvim projekcijama, a od medija očekujemo da odgovorno informiše javnost, a ne da se bavi najobičnijim nagađanjem - kaže Jorgovanka za naš portal.
- Slabljenje kursa dinara prema evru posledica je isplate dividendi kompanija i banaka uz veću tražnju akcionara za devizama, kao i povećane devizne tražnje uvoznika energenata - kaže ona.
IMA LI KRAJA PADU SRPSKE VALUTE? Evro opet preskočio 120 dinara!
Iz NBS kaže da su depresijacijski pritisci na dinar poslednjih nedelja posledica delovanja lokalnih i međunarodnih faktora.
(D. Z.)
Video: Ogromne gužve na granici sa Hrvatskom: Kilometarske kolone
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Realni
Naravno da ne idena 130din., presisace na 200din.
Podelite komentar
jagodinac
Gospodja Tabakovic je provereni struchnjak za bankarstvo. Njen poslovni put kao bankara je zaista fascinantan. Eh de bi Srbiji bio kraj da ima josh par Jorgovanki.
Podelite komentar
Mirko
Kao da samo nasa zemlja uvozi energente i to je razlog stalnog rasta evra,sramota,ugledajte se na jednu makedoniju koja od uvodjenja evra nijednom nije menjala kurs evra prema denaru.svi iz narodne banke srbije u makedoniji da im objasne kako odrzati kurs.
Podelite komentar