KAKO DA SE OBOGATITE U SRBIJI: Na ovom proizvodu se zarađuje 25 puta više od uloženog!
Sigurno imate u komšiluku barem jednog komšiju koji će od ranog jutra da vam kuka kako s platom ne može da "pregura" ni polovinu meseca. Takvih je, istini za volju, pregršt!
Manjka, međutim, onih koji imaju ideju ili barem otvorene oči da uoče prilike koje im se pružaju. A prilika za zaradu ima na svakom koraku...
Evo, uzmite na primer fotografe na svadbama. Oni se ni na šta ne žale, a nemaju, kako stvari u njihovim džepovima i novčanicima stoje, ni na šta da se žale. Sevaju blicevima na sve strane čim se pojaviš u sali... Vrebaju te iz svih mogućih uglova, malo te provuku kroz "glazuru" i onda "dolete" po harač.
Bilo bi suludo kada bismo fotografe krivili za svoju taštinu zbog koje ne možemo da odolimo, a da ne kupimo baš onu fotku sa svadbe na kojoj smo ispali savršeno.
Ne treba svakako zanemariti ni uticaj dunje ili viskija zahvaljujući kojem nakon velikog slavlja ne možemo da poverujemo šta nam se od fotografija našlo u torbi.
Jedno je međutim sigurno - ljudi koji na izradu fotografije potroše desetaak dinara, a istu fotku potom prodaju za 250, znaju da žive i sjajna su preporuka za ugledanje svima koji žele da se obogate u Srbiji.
Dakle, fotografija je definitivno proizvod na kojem se u Srbiji najviše zarađuje. O tome možda najbolje svedoče donedavne mladoženje.
- Na svadbi mi je bilo oko 290 gostiju. Fotografi su jednu fotku naplaćivali 150 dinara, a ukupno su ih uslikali 4.000! Sam sam kupio 960 slika. Od mladoženje se nekako i ne očekuje manje. S obzirom da mladoženja i mlada, kao i njihova porodica imaju "popust", te mogu da kupe fotke za 100 dinara, mene je ova kupovina koštala skoro 1.000 evra! Oni su, pak za izradu istih tih 960 fotografija dali nešto više od 100 evra - objašnjava bivši mladoženja Branislav Jovanović dodajući da je samo njegov otac na fotografije dao 600 evra.
Nismo mogli da ne pitamo koliko su u proseku gosti kupovali fotografija.
Saznajemo da je prostom analizom više nego jednostavno utvrditi da se gosti sa svadbe ne vraćaju s najmanje pet fotografija u torbi.
- Obavezno uzmu jednu fotku s mladencima u crkvi, zatim jednu s čestitanja mladencima u restoranu, potom jednu "grupnu" s ekipom s kojom su došli, kao i dve na kojima su "solo" i izgledaju "baš dobro". To vam dođe pet fotki minimum ili 750 dinara po osobi. Dakle, samo od predviđenog minimuma fotografi su uzeli oko 2.000 evra, a gde bi tek otišla računica kada bismo uzeli u obzir da su neki od gostiju uzeli i po nekoliko desetina fotki - priča nam bivši mladoženja.
Na vama je samo da se aktivirate, prestanete da kukate i konačno se obogatite!
(K. V.)
Video: IN MEMORIAM: Dragan Marković Palma
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Radovan Foto amater
sve je to lepo,pre toga se mora uloziti u profi foto opremu,minimum dva objektiva, oko 1500e,dslr aparat 1500e,blic 400e,laptop,kartice...znaci osnova 4000e...dodati tome rasvetu asistente i pre svega otvoriti firmu...srecno sa bogacenjem
Podelite komentar
Slobodan
Nisam fotograf ali znam da fotografi plaćaju godišnji zakup prava na fotografisanje vlasnicima kafane, i to poveći iznos koji se meri hiljadama evra, plus što za svakog gosta na svadbi plaćaju gazdi po 1 euro. U startu su u minusu pa to moraju da nadoknade količinom fotografija.Na stranu to što dobar aparat za kvalitetno fotografisenje uz svu opremu košta nekoliko hiljada evra, i svaki aparat je ograničen sa brojem okidanja, odnosno zatvarač na aparatu nema neograničen vek trajanja, posle godinu dve u servis ili novi aparat. Tako da vaš tekst o brzom bogaćenju ne pije vodu.Samo za početak biznisa ti treba u najmanju ruku 5-10000 eura što je za većinu stanovništva misaona imenica.
Podelite komentar
Milos
S obzirom da je jedna pesma 1000din... a 5 slika 750din.... mislim da je bolje da ti pare za fotografije koje Vam ostaju do kraja zivota, a ne za pesmu koju Vam cak i ne odpevaju do kraja. ;)
Podelite komentar