Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Crnogorac
Značenje i porijeklo reči utoka zna mali broj Beogradskih starih mangupa. Naime, reč je 60tih godina pocela da se upotrebljava medju Beogradskim domcima i gangsterima a doneli su je Crnogorski razbojnici. Etimologija reci je sledeca. Omanji pistolj ili nož se krio u kaseti automobila ili ispod volana, na dohvat ruke. To je predstavljalo poslednji vid odbrane ukoliko naletimo na žace. Znači krajnja nužda-utoka. Nešto za čime posežemo u poslednjem trenutku. Reč postoji u CG i dan danas i znači upravo to-nešto za čime utečemo u nuždi. Reč žaca je iz italije i korizike Giazzo od Giandarmo-ključar/komandir Doneli su je sa robija gde su je čuli. Speks od inspektor. Itd.
Utoka Meaning
UTOKA dolazi od reče UTUĆI, znači nešto čime je moguće utući (koknuti) nekoga.
Vuk Isakovič
Utoka prestavlja mesto na sedlu konjanika u kojem se nosio pištolj ili puška, tako da je na dohvat ruke konjanika(vojnika).