Šta da radite ako vam bankomat pojede novac?
Kada se desi da na bankomatu ne podignete novac, a dobijete obaveštenje da je obavljena isplata ili to vidite na izvodu, potrebno je da što pre podnesete reklamaciju.
Novac koji vam je skinut sa računa, a nije isplaćen biće vraćen na račun nakon rešene reklamacije. Krajnji rok za prijavu je, u zavisnosti od banke, od 30 dana od datuma zaduženja, koliko je u Rajfajzen banci, 45 dana u Komercijalnoj i Inteza banci, dok je u Eurobanci čak 90 dana. Što pre prijavite, to će pre biti ispravljena greška, piše "Blic".
Reklamaciju građanin može da podnese lično u najbližoj ekspozituri banke, ili pozivom kontakt centra. Ukoliko se klijent obrati banci telefonom, nakon toga je u obavezi da u ekspozituri banke popuni predviđeni obrazac za reklamaciju.
Bez obzira na to da li je sporna transakcija nastala na bankomatu matične banke ili neke druge banke, reklamacija se podnosi banci koja je izdala karticu.
- U slučaju da je reč o drugoj banci, oni šalju zahtev za povraćaj novca klijenta banci gde se dogodio problem i ta banka onda klijentu isplaćuje novac na tekući račun. Ako se to dogodilo u matičnoj banci, klijent odmah može da uđe u ekspozituru, prijavi šta se dogodilo i najkasnije u roku od 24 sata novac će biti dostupan na tekućem računu.
Ako se to desi u inostranstvu, rok za rešenje reklamacije je 45 dana.
(Telegraf.rs)
Video: Sneg pravi opasne probleme širom Bosne i Hercegovine
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Veljko
A sta se desava u slucaju da imate karticu strane banke koja nema ekspozituru kod nas?
Podelite komentar
ddd
Meni se kartica zaglavi u bankomatu u Nisu, udjem u banku i zamolim da mi izvade karticu posto je njihov bankomat. Ne moze, morao sam tri- cetiri dana cekati da dodju iz Beograda da izvade karticu. E to samo kod nas ima.
Podelite komentar
Ćole
To samo moze da se desi kod nas u Srbiji!!
Podelite komentar