OVO TREBA DA ZNATE PRE LETOVANJA: Šta ne pokriva putno osiguranje? (FOTO)

  • 7

Vreme godišnjih odmora je počelo, a sudeći prema podatku da će Srbi ove godine izdvojiti milijardu evra za letovanje, mnogi će uprkos krizi, leto provesti daleko od vrelog gradskog asfalta.

Ukoliko se nalazite među ovim srećnicima, prvo što bi trebalo da uradite pre polaska na put jeste da se raspitate o putnom osiguranju. Obavezno saznajte šta ono sve podrazumeva i kakve medicinske usluge pokriva, da ne bi bilo iznenađenja. Telegraf.rs vam otkriva šta sve standardne polise osiguranja ne pokrivaju.

Polisa osiguranja koju najčešće biraju naši putnici najčešće ne prelazi 1.300 dinara za Grčku i pokriva sve troškove do 30.000 evra, dok polisa osiguranja u slučaju puta u Tursku ne prelazi 1.600 dinara i pokriva troškove do 40. 000 evra.

To bi trebalo da znači da troškove medicinskih usluga, lekove i bolničke troškove do pomenute sume do pomenute sume snosi osiguravajuće društvo od koga ste kupili polisu osiguranja. Postoji mogućnost, po želji putnika, da se kupi i skuplja polisa koja pokriva veće troškove.

Ono što je jako važno jeste da se vaša polisa osiguranja aktivira tek nakon što pozovete kol-centar označen na vašoj polisi. Ponekad to zna da uspori proces primanja nege, ali je najsigurniji put do toga da neće ništa plaćati na licu mesta.

Važno je i da dobro izaberete osiguravajuću kuću, jer mnoge nude osiguranje koje se u praksi svodi na sledeće: sve troškove do 100 evra plaća putnik, na licu mesta i taj novac mu se po povratku u zemlju, ukoliko poseduje dokumentaciju, refundira. Dakle, rezervni novac u svakom slučaju morate imati kod sebe.

Šta većina osiguravajućih kuća ne pokriva kod putnog osiguranja?

Iako vam to neće baš rado reći, veliki broj osiguravajućih kuća na adekvatan način ne štiti trudnice. Osiguranje ne obuhvata mnoge probleme koji se mogu dogoditi u trudnoći, te ukoliko ste u drugom stanju dobro se raspitajte pre puta šta vaša polisa pokriva.

Putno osiguranje ne pokriva lečenje bolesti poznatih pre polaska na putovanje, kao ni lečenje hroničnih bolesti. Što se tiče zubarskih usluga, najčešće su pokrivene samo one u hitnim slučajevima čija cena ne iznosi iznad 100 do 150 evra.

Putnim osiguranjem se ne pokrivaju unapred ugovorene operacije, već samo iznenadne situacije gde je usled neočekivane bolesti ili nesrećnog slučaja neophodna operacija i pokriće troškova lečenje, kao i smeštaj u bolnici.

U svakom slučaju, da biste došli do zdravstvene zaštite kod većine osiguravajućih kuća neophodno je prvo javiti se u kol-centar.

(M. B.)

Video: Gori čitav krov, vatra zahvatila halu od oko 1.000 kvadratnih metara: Snimak požara na farmi pilića

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Srbin

    14. jun 2014 | 18:25

    Ma ne pokrivaju nista. A to saznas tek kad ti zatreba, ili kad se vratis, pa dobijes racun od bolnice.

  • Boki

    15. jun 2014 | 11:19

    Pokriva osiguranje do 100€ sve preko toga je suplja prica 100%.Kada se nesto dogodi iskrsnu troskovi i dodje vreme naplate tad se pojave likovi iz osiguranja koji vas srozaju podzakonskim aktima i onda tek skapirate da ste izvisili.Jako dobra organizacija i uigrane ekipe nema covek sanse.

  • jagodinac

    14. jun 2014 | 16:28

    Zaista mi nije jasno zashto se u nasem jeziku na koji smo tako ponosni upotrebljavaju rechi poput "kol centar"? Zar nema srpske rechi za englesku rech "call centre"? Zaista iritirajuche ( by the way to je "nasa" rech izvedena iz engleske rechi irritation)

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA