ZAŠTO SRBI NE ZAVEŠTAVAJU ORGANE: Tek trećina pacijenata dobije šansu za novi život!
U Srbiji se uradi tek trećina transplantacija u odnosu na ono što je zaista potrebno. Za poslednjih desetak godina donorske kartice uzelo je samo 100.000 ljudi, što našu zemlju svrstava praktično među najgore u Evropi
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Dr
Nema potrebe, tu je dr Tachi...
Kuki
Nikada u zivotu necu zavestati organe u ovoj drzavi. Pogotovo ne na VMA. Mom ocu je bio potreban defibrilator, imali su ga, ali posto nije bio vojni osiguranik, nikom nista. Umro je u bolnici cekajuci i defibrilator i transplantaciju srca. 6 dana posle sahrane su nas zvali da kazu da su nasli donora. KASNO!
Pera
Zato sto lekari kad vide da imate donorsku karticu vas I ne spasavaju vec okrenu brojeve da podele vase rezervne delove. Do god ne mozemo verovati zdravstvu nema ni boljitka a tesko je verovati u takvu propast.