SRBIN OKSFORDSKI GENIJE: Bio najmlađi diplomac ovog univerziteta, danas profesor u Britaniji!

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Slobodan M. Lazić

    17. jun 2014 | 18:14

    Apsolutni je greh pisati o rezultatima rada Ranka Lazića a ne pomenuti Klub mladih matemetičara ARHIMEDES, profesora Bogoljuba Marinkovića i sve profesore ARHIMEDESA, koji su proizvodjači - tvorci uspeha mnogih naših mladih matemati- čara koje su oni na najbolji način inficirali matematikom, pa kao osvajači mnogih svetskih medalja bivaju ponos Matematičke gimnazije, pa i Srbije (nezas- luženo!). Da ne ostanem nedorečen: NEZASLUŽENO zato što država decenijama baš ništa nije učinila za ARHIMEDES, rasadnik naše pameti čije plodove ubiraju širom sveta. Ranko je uvek isticao da su ga u ARHIMEDESU naučili da matematički misli. Radi kompletnije istine (da ne bude KAO MIĆA) dodao bih još neke ČINJENICE: Ranko je prvu knjigu napisao u leto 1988., u dvanaestoj godini. Tehnička knjiga ju je izdala u jesen iste godine, uz uslov da nigde ne navodi uzrast autora. Prvo predavanje u Srpskoj akademiji nauka održao je u svojoj jedanaestoj. U šesnaestoj je bio prvak sveta na Kompjuterskoj olimpijadi u ATINI 1991. Prijemni ispit na Oksfordu nije polagao. Posle I razreda Matematičke gimnazije dobio je nagradu Britanskog saveta da mesesc dana usavršava engleski jezik u Oksfordu. Pri razgovoru o mogućnosti studija profesori su poželeli da vide šta klinac zna - rešio je sve zadatke prošlogodišnjeg prijemnog. Posumnjali su da je to negde provalio, dali su mu tek smišljenje zadatke za prijemni 1991. Rešio ih je, pa su mu rekli da ne treba više gimnazije, da dodje odmah na studije. Ali nismo imali para! Ministar POROSVETE! Danilo Ž. Marković! nas je lagao celu godinu dana, Ranko je odradio i II razred ČEKAJUĆI SRPSKU MILOSTINJU - džabe. Dušan Mihailović, Valjevac !, hvala mu !, razgovarao je sa Borisom Vukobratom koji je PONUDIO BEZUSLOVNU stipendiju, pa i za doktorat, ako ustreba. Ranko je trogodišnje studije diplomirao za samo dve godine (jedini nebritanac u preko 400 godina oksfordskog univerziteta). Obe godine je nagradjen kao najbolji stident na grupi matematike i računarstva. Fond britanske kraljice stipendirao je Rankov doktorat na Oksfordu, a gospodin Vukobrat je stipendirao drugu decu. Oprostite, odužilo se, još samo komentar na sokolski komentar: Nije potrebno roniti suzice zbog "dva tri jadna posla" bata Rastka - to nema ni malo veze sa istinom: sva potrebna sredstva za život, rad, igranje košarke, redovne studije i magistraturu, pa i više, obezbedio mu je njegov otac, zahvaljujući velikom mom dobrotvoru, vlasniku firme GRANIT INVEST u kojoj radim, pokojnom GORANU LAZIĆU (istog prezimena, a bez rodjačkih veza), kome dugujemo veliku zahvalnost!

  • Slobodan M. Lazić

    16. jun 2014 | 15:19

    Kao otac Ranka, Rastka, Raška, Marije i Julijane Lazić najlepše zahvaljujem za tekst o mom najstarijem detetu. Napisano je uglavnom dosta toga tačno, ali ima i vrlo bitnih a istinitih podataka koji su izostavljeni, što krnji celokupnu sliku. Pošto sam juče pročitao tekst Zorana Ćirjakovića (Politika, str. 6, 15.06.2014.) o ženskom Rambu - MAM SOMALI, koja nije iz Obranovca nego iz Kambodže, poželeo sam (uz veliko izvinjenje za liočno nametanje) da lično posvedočim, samo da bih pomogao da ne bude nejasnoća, nerazumevanja ili preterivanja, čega ima u nekim komentarima, pa i u tekstu. Za ovaj uvod potroših ceo prostor sa komentar, tako da je ovo ustvari napomena za urednika, a svoje dopune i odgovore komentatorima mogu poslati kada budem imao više veremena, sada imam puno posla (ako bi to kome bilo interesantno).

  • Rubiroza

    15. jun 2014 | 02:24

    Ovakvih se nasi rukovodioci plase. Ako govorimo o problemu, ovaj je najveci.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA