TUŽNO: Poplave razdvojile porodice, ne znaju da li su njihovi najbliži uopšte živi

 
  • 3

Fatima Šišić iz Željeznog Polja objašnjava da je već dva dana u prihvatnom centru, u zeničkoj kasarani. U tom mestu je ostala većina muškaraca, a Fatima kaže da nema vesti o većini članova bliže i dalje familije

Željezno Polje, jedno od najugroženijih naselja u Bosni i Hercegovini, u kojem kuće i dalje nestaju usled klizišta izazvanih obilnim kišnim padavinama i poplavama, još uvek je odsečeno od ostatka zemlje, javlja agencija Anadolija (AA). Iz ovog mesta evakuisane su žene, deca, stare i iznemogle osobe, dok su jedino ostali muškarci da se bore za opstanak.

Velika tuga i šok su prisutni na licima stanovnika Željeznog Polja koji su se danima borili protiv prirode. Kako kažu, tri dana nisu spavali, stražarili su i upućivali pozive za pomoć.

Fatima Šišić iz Željeznog Polja objašnjava da je već dva dana u prihvatnom centru, u zeničkoj kasarani.

- Ne znam ni šta smo sve preživeli. Videli smo kako se kuće ruše. Samo su nestajale u zemlji. Kako smo se udaljavali prema selu Starini videli smo kako kuće nestaju. Od moje porodice je došlo samo troje. Brat mi je ostao sam u kući. Sa Golubinjskog brda smo gledali sela koja su nestala - priseća se Fatima.

U Željeznom Polju je ostala većina muškaraca, a Fatima kaže da nema vesti o većini članova bliže i dalje familije, komšijama.

Selo već četvrti dan nema struju, a rečna bujica onesposobila je put od Golubinje, tako da se u selo može doći jedino zaobilaznim putem, preko okolnih brda.

Sa Senidom Šišić se nalazi troje dece, dok su joj muž i 16-godišnji sin još uvek u Željeznom Polju, za koje je čula da se nalaze u školi u tom mestu i da su dobro.

Kako kaže, strah postoji jedino kada su deca u pitanju jer da je samo ona u pitanju onda ne bi ni bila u ovom centru.

Dešavanja uživo u područjima najugroženijim od poplave možete pratiti OVDE.

(Telegraf.rs)

Video: Izložba slika Vuka Vidora u Comtrade-u

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA