Kapitalizam u svetu više ne funkcioniše, evo i zašto!

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • vislav

    17. april 2014 | 17:40

    Jaz izmedju bogatih i siromasnih bice sve veci i veci,vodice ka potpunom razaranju kapitalizma,i konacno ka njegovom unistenju.Razlog tome je vekovna greska u projektovanju loseg fiskalno-monetarnog sistema.Ciklus drustvene reprodukcije N-R-N u svom sastavu ima varijabilni elemenat-robu,koja zavisi od prirodnih,ljudskih i tehnoloskih faktora;i relativno konstantan elemenat-novac,cija je kolicina uvek poznata.Na osnovu ove cinjenice logicno je da se porez vezuje za novac a ne za robu.Ako porez vezemo za novac budzet bi bio konstantan,uvek u projektovanom obimu,jer bi se punio u zavisnosti od dnevnog koriscenja monetarne mase drzave.Naravno to podrazumeva potpunu promenu fiskalno-monetarnog sistema zemlje.Monetarna masa mora biti unutar sistema narodne banke,tj.ekonomski subjekti bi morali da otvore racun u NB za pracenje dnevnog protoka novca.Utvrdjeni poreski ekvivalenat bi se automatski primenjivao na saldo racuna u oo h ,a iznos prenosio u budzet.Bitan ekonomski subjekat postaje porodica,koja otvara racun kod NB.Porodica bi bila ogledalo buduce ekonomije drzave.Tu se vidi rad i nerad,siromastvo i bogatstvo,sposobnost i nesposobnost,te obaveza drzave da nakon analize pravilno intervenise i zastiti njenu egzistenciju.Novac neka postane "vruce jaje"u rukama ek.subjekata.Neka ga sto pre sa svog racuna prenesu drugome,tako sto ce:kupiti robu,platiti usluge,isplatiti plate,ili uloziti u poslovnu banku na kamatu i tako izbeci da se na saldo primeni poreski ekvivalenat.Ako ubrzamo ciklus i tezimo da obrt novcane mase stremi ka 360 puta u godini,pitanje je da li ce nam trebati tudji novac? i td...

  • JA

    15. april 2014 | 12:50

    Nek uvedu zakon po kojem bi vlasnik koji rentira pokretnu i nepokretnu imovinu imao porez od 80%,da može naj duže 10 godina da je rentira,i da posle raskida ugovora na može da je rentira isti period na koji je bio rentiran a da pritom mora da je održava.Ukoliko ne odžava automatsko oduzimanje.Da svi koji zarađuju više od četiri prosečne plate imaju porez od 40% koji će ići u investicione fondove koji će takođe morati isti procenat da poklanjaju siromašnima.Da li u vidu humanitarne pomoći da li u njihovom zapošljavanju. Ukoliko se to ne desi,ko će kupovati proizvode od bogatih.Vratićemo se na robnu razmenu,a tome prethodi rat.

  • MrsiMudoje-filozof

    15. april 2014 | 10:42

    A KO Vojvodi od Vestminstera i Erlu od Kardigana odrzava gospodje ? !

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA