JOSIPOVIĆ: Hrvatska je utemeljena na antifašizmu

Komentari

  • Dale

    16. april 2014 | 22:50

    Dakle Pripadnici NDH su bili vanzemaljci, najverovatnije marsovci, a ne hrvati. Hmmm Mile Budak, Jure Francetić, Alozije Stepinac, Lončarevići, i da nezaboravimo slavnog hrvatskog poglavara Nezavisne Države Hrvatske Ante Pavelića... Izgleda svi gore navedeni su bili marsovci, a lista njihovih logora su bili sabirni centri 'humanitarne pomoći' od istih tih vanzemaljaca: Logor Jasenovac Logor Stara Gradiska Logor Sajmiste Logor Metajni na otoku Pagu, za zene i decu Logor na otoku Pagu Logor Djakovo Logor Gospic Logor Jadovno Logor Lepoglava Logor Danica u Koprivnici Logor Kerestinec Logor Kruscica, kraj Travnika Logor Lobor, blizu Zlatara (u hrv. Zagorju), uglavnom za zene i djecu Logor Tenje Hrvatski apsurd, da nemože biti gori! Iako svaki hrvat nije bio ustaša, ipak svaki ustaša je bio hrvat, a ostali koji su se inkorporisali u sastava ustaša poput handžar divizija i specijalnih muslimanskih SS odreda su bili pro-hrvatski odnosno pro-ustaški nastrojeni! Ivo Josipović nemože promeniti istoriju niti činjenice, ma bilo koliko njima kao narodu bilo teško da prihvate odgovornost njihovih sunarodnika iz 2. svetskog rata! Ovo nije poziv na mržnju na svakog hrvata ili na mržnju uopšte, ali ukazana je potreba da se prikaže hrvatski apsurd i to u 21. veku! Dalje Dakle hrvati ni dan danas ne slave stratišta srpskog naroda u 2. svetkom ratu kroz Thomnpsonove koncerte i ustašku ikonografiju? Da da... Početkom 90. godina, Franjo Tuđman je objavio sledeće: NDH je bila izrazita tisućuljetna želja hrvatskog naroda i nije bila genocidna. Dakle isti ti 'pobednici' po Josipoviću nisu imali bilo kakve veze sa najvećim pokoljom i egzodusom Roma i Srba u svetu, a naravno i da pomenem velikim brojem židova sa prostora Balkana!!!

  • Dale

    16. april 2014 | 12:22

    Ovaj je promasio datum kad je izneo ovu izjavu. Mislim da mu ovo vise prilici da kaze 1. aprila.

  • JA

    14. april 2014 | 00:31

    Kad mu je tata bio tamo,zašto nije rekao i činjenicu da su te izbeglice dočekali ljudi sa bradama i šubarama(Četnici).Te da su im oni obezbeđivali smeštaj i hranu,brinuli o bolesnima i čuvali ih.To mogu da potvrde i ono malo živih i poštenih izbeglica tog vremena. O tome se ćuti već decenijama,što zbog komunizma a sada zbog nacionalizma.

  • seka

    13. april 2014 | 21:59

    Oh,hvala gospodine Josipovicu,sto mi oci otvoriste danas.Uvek sam imala osecaj da mi je neko servirao pogresne informacije o NDH. to je ustvari bila antifasisticka tvorevina,a Jasenovac banjsko leciliste.Tzv. TERME.

  • Saša Ns

    13. april 2014 | 21:16

    Al zamalo.

  • Sale

    13. april 2014 | 19:42

    Lol

  • .

    13. april 2014 | 19:20

    @bih ako si ucio istoriju hrvati su osnovale prvi logor u evropi...

  • Player

    13. april 2014 | 18:24

    Pa drgo mi je da cujem da je bilo i toga mada masku fasizma i logora smrti i jama nemozete nikada izbrisati zao mi je te nekolicine koji su vodeni pravim idejama ali....

  • ceca

    13. april 2014 | 17:20

    OSTALI BI VI KONJUŠARI U AUSTROUGARSKOJ DA VAM NIJE POMOGAO NAŠ KRALJ.

  • Makedon

    13. april 2014 | 14:34

    Hrvati nikad niste bili antifasisti za vas su ratovali srbi oduvek jos od tiraka a vas srbe ne razumem sto jos cuvate onodg u kuci cveca dozovite se pameti vec jednom i zaboravite tu jugoslaviju koja ve upropastila najurite sve ostatke tih elemenata koji jos zagovaraju bratstvo,bratstvo sa kim sa banderasima?

  • Ismet D

    13. april 2014 | 14:15

    Da nemate Fasiste u vlasti sigurno nebiste to pominjali nego se tako oscate pa se sad branite vi Hrvati ste nezreo narod .Vi poznajete samo jezik Mrznje cast izuzetcima a cim imate izuzetke onda se znada tu nema ni sss od Demokratije.Hrvatska gradjena na temeljima bivse NDH vas san se ostvario al temelji vase lijepe su krvavi potopljeni krvlju nevinih civila u svim ratovima koji ste vodili i izivljavali se na civilima dajte dobijte sudjenje u Hagu nikad niko vase prljavo ordenje nece da opravda i genocid koji ste pocinili

  • ДЕСПОТ

    13. april 2014 | 14:12

    Ti ne znade mreti kraj slomljenog mača,na poljima rodnim braneći ih časno,kitio si cvećem svakog osvajača,pevajuć' mu himne bestidno i glasno. Slobodu si večno zakržljala raso,ček'o da donesu tuđi bajoneti,po gorama svojim tuđa stada pas'o,jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti..

  • iznogud

    13. april 2014 | 13:59

    to je tacno jer su u temelje te drzave sahranili samo u jasenovcu milion srba,po hercegovini,kozari.starom sajmistu...inace su dali jos doprinosa kad su kao ustaske legije isle na moskvu i staljingrad...to su cinjenice....

  • GORAN PVO

    13. april 2014 | 13:39

    "Hrvati su nezreo narod. Evropa bi trebalo da ih stavi pod tutorstvo" (Hari Truman)

  • GORAN PVO

    13. april 2014 | 13:24

    "Hrvati su najhrabriji narod na svetu ne zato sto se nicega ne boje, nego zato sto se nicega ne stide" (Jovan Ducic)

  • Stelt

    13. april 2014 | 13:23

    Ko je ovde lud?

  • GORAN PVO

    13. april 2014 | 13:22

    "Od svih naroda na zemaljskom saru, Hrvati su najgrozniji" (Karl Marks)

  • GORAN PVO

    13. april 2014 | 13:18

    (Hrvate treba staviti pod starateljstvo) (Teodor Ruzvelt)

  • Boki

    13. april 2014 | 13:18

    Znamo predsjednice znamo vidjeli smo slike iz Zagreba 1941 kako Hrvatsko pucanstvo docekuje fasistickog okupatora sa cvijecem.A i danas cijeli stadion skandira "za dom spremni" sve sami antifasisti bili i ostali.

  • GORAN PVO

    13. april 2014 | 13:16

    "Boze sacuvaj nas gladi, kuge i Hrvata" (zapisano iznad ulaza u Nemacku katedralu)

    • 13. april 2014 | 14:43

      RH

      @GORAN PVO

      Što se krvlju brani ne pušta se lako (zapisano u genima hrvatskog naroda)!

  • Paradis

    13. april 2014 | 13:16

    Ima tamo neko pusto ostrvo u nekom okeanu, a sto se nebih svi vi Hrvati tamo iselili, pustite normalan narod da zivi na Balkanu...

    • 14. april 2014 | 21:36

      molaj cimu

      @Paradis

      Upravo si potvrdio moj komentar od maloprije. Mrzite Hrvate samo zato što postoje.

  • GORAN PVO

    13. april 2014 | 13:12

    "Hrvati nikad u historiji nisu imali vladara koji je govorio njihovim jezikom"(Franjo Josif)

    • 13. april 2014 | 14:42

      Ej

      @GORAN PVO

      Misliš valjda na Karadjordjeviće koji su iz severne Albanije i sve pre njih jer eto ti dokaza i dan danas!

  • Hogi

    13. april 2014 | 13:06

    Proslavljajuci svoj antifasizam, porusili su sve spomenike antifasistima u Hrvatskoj.kao sto su slaveci Teslu, otavili Smiljane bez struje. Hrvati koracaju u dvema cizmama; jedna je brozovska druga hitlerovska.

  • Родољуб, Краљево

    13. april 2014 | 12:58

    Ово ми ЛИЧИ на ПРВОАПРИЛСКУ ШАЛУ!? Као да нико незна Хрватско учешће у ратовима на СТРАНИ ОКУПАТОРА; АУСТРОУГАРА;ФАШИСТА И НАТО ЗЛИКОВАЦА!

  • Bogdan

    13. april 2014 | 12:32

    @Lik, ви нисте имали државу тада, нити вас је ико за било шта питао. Питали су се искључиво Аустријанци, ваши господари, који су одлучили да сте били толико бескорисни да ни као живи штит од Турака нису могли да вас употребе.

  • speedy

    13. april 2014 | 12:31

    Jeste, kad cujem rec Hrvatska prvo mi na pamet padne antifasizam!

    • 14. april 2014 | 21:38

      molaj cimu

      @speedy

      A kad ja čujem riječ Srbija odmah imam asocijaciju na četnike antifašiste.

  • Bogdan

    13. april 2014 | 12:21

    Mozda nije na fasizmu ali je definitivno na nacizmu!

  • Jugoslav

    13. april 2014 | 12:12

    Ahahahahahahhhhahhahhahhhhaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!

  • Srdjan

    13. april 2014 | 11:47

    Nemojte im zamerati. Oni su isto Srbi, samo su Rimokatoličke verispovesti. I što je najvažnije, Hrvati će u stvari sačuvati svu lepotu srpskog jezika. Hajde da im pomognemo da shvate ko su u stvari.

    • 14. april 2014 | 21:39

      molaj cimu

      @Srdjan

      I to je svakako istina, jer vi sigurno nećete sačuvati srpski jezik od tolikih turcizama, što je i normalno, nije krv voda.

  • Darius Serb

    13. april 2014 | 11:46

    na korici hr pasosa(putovnice) je grb ndh .

  • Veca

    13. april 2014 | 11:07

    Ja znam da je moj deda , partizan sa mnogim odlikovanjem, isao iz BiH da brani Zagreb i Hrvatsku teritoriju od fasista. A ti hrvati su raskomodali njegovu kucu svu imovinu u Oluji, dusek na krevetu isjekli nozem, kao i njegovu uniformu iz ormara. To su hrvati radili ljudima koji su spasavali njihovu domovinu.

    • 14. april 2014 | 21:42

      molaj cimu

      @Veca

      A moj je dida iz Dalmacije sa Prvom dalmatinskom brigadom otišao braniti Srbe na Sutjesci, gdje je i poginuo, a selo u Zabiokovlju su mu spalili četnici, zajedno sa crkvom i ljudima u njoj.

  • jugoslav

    13. april 2014 | 10:55

    JOSIPOVIĆ: Hrvatska je utemeljena na antifašizmu HAHAHAHAHA HAHAHAHHAHAHAHA

  • bih

    13. april 2014 | 10:27

    O čemu vi to,kakav Jasenovac hrvatski zločin? I Aušvic se nalazio u Poljskoj pa niko ne govori da je to poljski zločin! Zašto srbi protiv celog sveta ne prihvaćaju to kao zločine nacističke njemačke i Hitlera koji ih je lično naređivao pa i on snosi odgovornost isto ko što će Mladić za Srebrenicu!

    • 13. april 2014 | 11:43

      Vojvoda Nikola

      @bih

      Ne seri bre, Drugi Svetski Rat je poceo napadom Nemacke nacisticke na Poljsku okupirali i organizovali radne logore kretenu, zato nije Poljski!!! A hrvati su bili hitlerovi saveznici pa su stoga ustase bile organizatori logora za pokolj Srba Roma i Jevreja! Oni su bili vratari pakla na zemlji!!!

    • 13. april 2014 | 13:27

      Baba za repu

      @bih

      Čekaj onda, znači Pavelić je u stvari bio bavarac, a krvožedne ustaše čistokrvni nemci? Izvini ali tebi nije dobro!

  • MikiGrobar

    13. april 2014 | 10:27

    Ahhahahahhaha e josipovicu josipovicu bas si djubre! Tako su I Tesla I Vuk Mandusic I Stojan Jankovic hrvati I pavelic je bio borac za pravdu I nikad niste saradjivali sa fasistima,mi smo izmislili logore......VI STE BRE PACENICI!

  • ELI

    13. april 2014 | 10:23

    To je šamar u lice svim žrtvama tog isfoliranog rata. Ljudi su zavedeni nekom novom ideologijom, otet im je zivot i mir koji su imali zarad ........ eto cega. A sada kao i onda je borba ko ce vise da dobije ili ko ce manje da plati.

  • Ko bi rekao

    13. april 2014 | 10:22

    Da,da, a ta i takozvana hrvatska i danas ima ustasku himnu i ustasku zastavu.... Bas jedna antifasisticka zemlja. Strasno sta ovaj prica.

    • 14. april 2014 | 21:45

      molaj cimu

      @Ko bi rekao

      Nije li glazbu za tu himnu napisao Srbin?

  • Драган

    13. april 2014 | 10:14

    Има ли веће лажи?

    • 13. april 2014 | 10:43

      ISTINA

      @Драган

      “Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.” Dobrica Ćosić: clan SANU, u svom romanu "Deobe"

  • marko

    13. april 2014 | 10:14

    Ми нисмо познали вас по заставама, Ни ваше хероје „од лавова љуће” Све на коленима вукли сте се к нама Носећ мач убице и луч паликуће. Без буктиња иде та војска што ћути, Пожар села светли за маршеве горде... Ваше громке химне не чуше нам пути: Немо убијају децу старе хорде. Поломисте више колевки, о срама! Него херојима отвористе рака, Подависте више њих у постељама, Него што сте у крв срушили јунака. Узели сте очи фрескама са свода, Главе киповима хероја из бајке; Спржили сте семе у страху од плода, И реч убијали убијајућ мајке! Пресити се земља од крвавог вала, Али вам победа не осветли лице; Јер ловор не ниче с буњишта и кала, Он је за хероје, а не за убице!

  • smilja

    13. april 2014 | 10:10

    Nekad kada se puno fantazira, covek zna da pomeša realnost sa stvarnoscu, oce to nekad!

  • marko

    13. april 2014 | 10:07

    Hahahahaahah

  • uzas

    13. april 2014 | 10:07

    Najpoznatija divizija je bila "Jasenovacka", gde ste eliminisali vise od 1 Mio Srba, sto se tice rata jesu bili i parizani u Hrvatskoj ali sve Srbi 99,5%, vi ste bili ustase i borili ste se na strani hitlera, a kad ne on izgubio, svi ste postali mahom partizani, kamo sreće da ste se svi iselili u Tunguziju, imali bih mir na Balkanu!!!!

    • 14. april 2014 | 21:51

      molaj cimu

      @uzas

      Srbi jesu ratovali u Hrvatskoj, ali za popa Đujića. Ustaše su završile na Bleiburgu, a uniforme su masovno mijenjali četnici. Od svega što si napisao istina je da bi vi željeli da se svi Hrvati odsele, to vam je cilj od XIX. stoljeća. ALi, nekako vam ne ide pa ne ide.

  • Baja

    13. april 2014 | 09:50

    Ne brukaj se,časti ti

  • Dag

    13. april 2014 | 09:41

    aU!...

  • Bivsi Debeli

    13. april 2014 | 09:37

    Lik, kome je vazno kako pisu ne pismeni ljudi?Prosetaj do prve kinoteke u Zg. i nadji snimke sa doceka '41.Njemacke tenkove ste zasipali cvijecem,na prepunim ulicama Zagreba ste klicali fireru.Pisanje velikog i malog slova, nije pitanje postovanja, nego pitanje pravopisa.

  • degipranjani

    13. april 2014 | 09:05

    Tih trideset hiljada su sigurno bili antifasisti! Ostatak je ostao da pripremi sve što je potrebno da se Nemci, i ostali, osećaju kao kod svoje kuće, da obave pripreme za izgradnju logora, i ostale pripadajuće infrastrukture, gde će pobiti što više Srba, Jevreja, Roma i Hrvata, koji nisu bili uz njih!

  • ДАШОНИ

    13. april 2014 | 09:02

    ДА"" ДА ' И НЕМЦИ СУ КАО И ВИ БИЛИ У ОСЛОБОДИЛАЧКОМ РАТУ И МИРОЉУБЉИВОЈ МИСИЈИ ЗАКОЉИ , УБИ ПА ВЛАДАЈ

  • Niko

    13. april 2014 | 08:58

    Pa rekao je istinu koju svi znamo samo eto srbi moraju prema svom običaju!A tu ni Dobrica ne pomaže da ih osvesti!Pa ako je lagao treba da reaguju srpske vlasti a znamo da neće jer je rekao istinu inače bi reagovala cela EU!

    • 13. april 2014 | 14:50

      Алекса

      @Niko

      Теби да државни органи надокнаде сво време проведено у школи. Твоје писаније не може да се разуме.

  • ap0calypto

    13. april 2014 | 08:58

    ahahahahahaha, dobar je majke mi :)

  • Cobi ns

    13. april 2014 | 08:49

    Dokazano je u praksi, da,nema veze šta si bio,i to kako se tretira(i oseća) hrvatska danas nema blage veze sa istinom?!Mi sa ovih prostora dobro znamo istinu,znamo da ste u oba velika rata bili (oficijelno)na strani gubitničkoj,da su vas(naivni) Srbi dva puta 'prevodili' na pobedničku stranu.....to je istina,ali vi po onoj staroj:ko o čemu,kurva o poštenju,vojnik o skraćenju,mislite da više puta ponovljena laž postaje istina....!!??Zna se ko ste!

  • Hm

    13. april 2014 | 08:39

    Pa rekao je istinu jer je NDH bila Hitlerova tvorevina na čelu sa hrvatskim teroristima ustašama!Hrvatska nije pravna nasljednica NDH a svi znamo da su se na kraju hrvati borili na stranu antifašista osim tih ustaša koje hrvatska politika osuđuje oduvijek.Samo kao što u srbiji ima onih koji atentatora Gavrila smatraju herojem tako ima i u hrvatskoj onih koji ustaše smatraju herojima jer su bili protusila četnicima i još nemilosrdniji od njih da ih zaustave u velikosrpskoj ideji.Tako da je hrvatska pred očima svijeta čista i naravno čak prva zemlja antifašističkog pokreta u francuskoj gdje je podignut spomenik i park hrvatskim i bošnjačkim borcima prve antifašističke pobune i bitke u EU gdje su na kraju svi poubijeni. Prema tome jedno je kad se govori istina a drugo je kas se samo kuka i spominje Jasenovac a da niko ne napiše zašto se uopče dogodio i da su u njemu stradali židovi i romi koje je i inače likvidirao Hitler i tek par tisuća srba koje su ubacili ustaše pa se broj oduvijek preuveličava a prema međunarodnim podacima je oko 75 000-120 000 ukupno a neko u srbiji spominje i do milijon srba....

    • 13. april 2014 | 11:51

      Vojvoda Nikola

      @Hm

      E moj ti ne spominju neki Srpski politicari nego Britanski istoricari i strucnjaci mi smo od njih to saznali ako pratis malo obrazovne programe, NJIHOVA je procena od 750 000 Do 1 000 000 Srba Tako da ne kaki

    • 13. april 2014 | 14:53

      Алекса

      @Hm

      А да промениш дилера, дрогу и људе који ти причају бајке?

    • 14. april 2014 | 21:53

      molaj cimu

      @Hm

      Da nije bilo četnika ne bi bilo ni ustaša.

  • vaš novinar

    13. april 2014 | 08:38

    Ovo mora da je takmičenje za šalu decenije, a možda i celog jednog veka!!!

  • Strucnjakowsky

    13. april 2014 | 08:35

    Jeste znamo.Stub vase antifasistiske drzave je Jasenoac.

    • 13. april 2014 | 10:29

      Janja

      @Strucnjakowsky

      a nase za stvaranje Velike srbije je Srebrenica i Kosovo

  • Kiza

    13. april 2014 | 08:25

    Da,da...bas je utemeljena na antifasizmu...kakva nebuloza. Peru ruke od zlocina. Bezgresna deca,nema sta.

  • Ninaja

    13. april 2014 | 07:54

    Oni svaku vojsku docekuju kao oslobodioce!

  • anti antifa

    13. april 2014 | 07:41

    Вероватно јесте,обзиром колико мрзите Италијане који су 1941 вратили Истрију и Далмацији матици.Хрватска се темељи на усташтву и најгрозоморнијим злочинима,на јамама где сте бацали жене,децу и старце,на Јасеновцу и Јадовну.Због тога су италијански фашисти подржавали четнике.Потомцима Микеланђела и Давинчија ви сте били и остали отелотворење Дантеовог Пакла

  • Bivsi Debeli

    13. april 2014 | 07:26

    Josipovicu, ako ti kazes da smo izmislili Jasenovac, mozda ti neko i povjeruje.Ja necu, jer sam sa skolom bio tamo.Gledao sam u muzeju kame, sjekire i ostale alate kojima su mucili i ubijali.Ona mu je dobra, 'ni sasvim crna ni sasvim bijela'.Boze, ko li pokusava da prekroji istoriju?Takvi ste vi hrvati, nit ste voda nit ste vino.

  • Deda Vitomir

    13. april 2014 | 06:51

    Jel vidite sta je ironija,cinizam, jel vidite milu im majku

  • sasa stankovic

    13. april 2014 | 06:37

    Kako je to gospodin Josipović lepo opričao, čovek da ga na ranu privije ? Sva trabunjanja o antifašizmu u Hrvatskoj egzistiraju deklarativno i u političke svrhe, ali je stvarnost mnogo ružnija. Od 1945.godine hrvati preferiraju fašizam i sve ono što su njegove tekovine. Veličati jednog Juru Francetića isto je kao da nemci veličaju Hitlera. Taj crnokošuljaš je poklao nevinog naroda da mu se i broj nezna, ali ga hrvati veličaju. Fašizam je utkan u hrvatsku istoriju i oni od toga ne mogu pobeći !

  • Mihjlo

    13. april 2014 | 06:35

    Nikad nisam ni pomislio na fašizam u Hrvatskoj. Naš veliki drug Broz beše antifasista,nijedna pokrajina, narodnost,a Srbiji dve na poklon za pobedu.

  • Aron

    13. april 2014 | 06:18

    Pranje istorije ,ili barem pokušaj.

    • 13. april 2014 | 09:54

      EU

      @Aron

      Čekaj malo,kakvo pranje istorije? Ajde reci kako hrvatsku doživljava cijeli svijet i međunarodna zajednica, kao fašističku ili antifašističku zemlju? Kako cijeli svijet doživljava Jasenovac,Gradišku...kao hrvatske ili nacističke zločine koje su počinili teroristi ustaše po Hitlerovom ličnom naređenju?.... Vidiš jedno je to što ti misliš ono što ti je usadila velikosrpska propaganda a drugo je ono što cijeli svijet zna a to nemože promjeniti nikakvo pranje istorije jeli tako???

  • Hrvat

    13. april 2014 | 05:02

    Mi Hrvati ,bili smo uz Hitlera..mahom..99%...iskreni i posteni Hrvati ne bjeze od toga...mi to priznajemo......ali nismo kao cetnici..kako vjetar piri...te su antifasisti,pa onda saradjuju sa Njemcima,Talijanima,cak ponekad i sa nasim Ustasama svercali rakiju....za mene to nisu ljudi !

    • 13. april 2014 | 17:26

      Алекса

      @Hrvat

      1. Није било 99% Хрвата за Хитлера. Било их је доста у четницима. Били су Хрвати и војводе код Драже Михајловића. 2. У Срба има изрека ко прича о поштењу, а што се тиче да Хрвата и њихове оданости Адолфу Хитлеру, најбољи показатељи су пуковник Месић који је са својом " Вражјом легијом" прешао у Титове партизане кад је 1943. године заробљен на источном фронту од совјетске војске, или доглавник др Младен Лорковић којег су дичне усташе заклале, јер је хтео да прикључи НДХ савезу са Енглезима. 3. Ако ти није јасно могу да ти набројим још који случај.

  • Русија

    13. april 2014 | 04:52

    Auuuu

  • vaš novinar

    13. april 2014 | 04:51

    Ovo mora da je bilo takmičenje za šalu decenije....pardon, veka!

  • Александар Џунић

    13. april 2014 | 03:36

    За фашизам сам разумео, али о ком се Анти ради? О Павелићу или Готовини?

  • Darius Serb

    13. april 2014 | 03:24

    grbovi gradova,imena prodavnica ,trgova ,,sve asocira na slovo u i ustastvo i on prica o antfasismu pfff

    • 13. april 2014 | 09:38

      Ej

      @Darius Serb

      Znaš li da je od 11-13.7.2014 u Splitu ULTRA EUROPE FESTIVAL i znak mu je jedno veliko U ali stvaro neverovatno i zabrinjavajuće, pa to izgleda ko bal vampira ustaša!!!

  • Vojvoda Nikola

    13. april 2014 | 03:00

    Jasenovac i logori za decu, izvrstan primer i simbol antifasizma, najezim se!!!

    • 13. april 2014 | 09:41

      EU

      @Vojvoda Nikola

      Ti logori su bili zlo i simbol antivelikosrpstva koje je zapravo najveće zlo oduvek!

  • stanoja

    13. april 2014 | 02:42

    Ha ha ovo je komična rubrikaaa....!!!!

  • Lik

    13. april 2014 | 02:37

    Ja srbi moji i pisem mali slovima jel nemam postovanja prema vama! Ne razumijem koji je vas problem vasi cetnici tj. Vasi veliki srbi su klali uz svabe a ljudi Partizani su oslobodili ove prostore moj deda Hrvat je bio Partizan i borio se u ratu. Sta vi serete da smo mi Hrvati srbi??? Jel smo vas pustili u Hrvatsku kada ste bjezali od Turaka??? Pa sada mislite da smo svi srbi?? Hrvati su dosli u svoju domovinu u 7st, a nasa greska sta smo vas pustili u Hrvatsku kada ste bjezali umjesto da ste branili svoju veliku srbiju

    • 13. april 2014 | 09:34

      Hmmmm

      @Lik

      E,hvala ti.bas si lik

    • 13. april 2014 | 09:53

      Ljuba

      @Lik

      Ima jedna pesma od Ducica posvecena vama. Procitaj je.

    • 13. april 2014 | 09:54

      Pera

      @Lik

      Ne tupi... Niste mogli da se pitate ni za šta kad smo bezali od Turaka, jer niste imali državu. Dobili ste je tek sada i budi srećan zbog toga. A da mađu vama ima fašista više nego kod ijednog naroda, dokazali ste već par puta.

    • 13. april 2014 | 11:44

      Baki

      @Lik

      Ne trabunjaj već potkuj konja u Beču tu vam je mesto ,uvek ste bili uz Germane u svakoj situaciji.Srbi su vas morali braniti u vojnoj krajini od Turaka pošto ste bili nesposobni,pa kad im je Beč dao privilegije zbog borbe onda ste se bunili,naravno kada je bilo gotovo i kada ste izašli iz mišijih rupa

    • 13. april 2014 | 11:50

      Nektar

      @Lik

      Idi lepo na Wikipedia i ukucaj .četnici ali na engleskom i posle ukucaj ustaše sve lepo piše. Vi niste u 7 veku ni postojali ko te to laže.

    • 13. april 2014 | 14:16

      iznogud

      @Lik

      prvo vi niste nikoga pustili u hrvatsku jer tada niste ni postojali kao drzava postojalo je austrijsko i austrougarsko carstvo.drugo po popisu austrougarske carevine pise da na prostoru balkana zive srbi pravoslavci srbi katolici i srbi muhamedanci kojima je isto poreklo samo su kroz vekove primali druge vere...a sto se tice demokratije ljudskosti o kojoj ti pricas dovoljno je da odes na tomsonov koncert i da pametnom coveku to bude dosta...i jos nesto kad se rodi mali hrvat proprica istim jezikom kao i srpce iz nisa i krsti se a nekriza....

    • 13. april 2014 | 14:58

      Алекса

      @Lik

      Дошли сте на српску земљу у седмом веку.

  • miroslav

    13. april 2014 | 02:15

    100 x izrecena laz kod ustasa,siptara i bosanskih srbskih muslimana se tumaci kao istina,za masovna klanja i ubistva i koncentracione logore katolicki popovi skidaju grehe ustasama,...na kraju ispade da su se ustase borile protiv fasista i da su bili ubijani od strane jevreja i srba u jasenovcu..kakvo licemerije...ja bih prekinuo bilo kakvu saradnju sa tom zlocinackom drzavom....

  • ssss

    13. april 2014 | 01:54

    Ima nekih, gosn josipovicu koji lazu i gledaju narodu u lice. I jos su ubijedjeni u te svoje lazi da su ispravne.

  • cro-cop-3p

    13. april 2014 | 01:40

    Gle ko se javlja.Likovi koji u 2014 biraju reformirane po cetnike i to sve neke diplomce jejl harvard i to.Zemljo otvori se ha ha ha

  • Aca

    13. april 2014 | 01:36

    Ahahahahahahahahahahahaaaaaahaahhaahahahaha Jeste vi ste bili poznati po antifasizmu...kako da ne

  • QQQQ

    13. april 2014 | 01:26

    Mile Budak je bio ministar u vladi Ante Pavelića od 1941 - 1945, pravi ustaša čije slike možete da vidite ako napišete njegovo ime na Googlu. U ovome trenutku hrvatski gradovi imaju ulice sa njegovim imenom kao i sela. Jedan od njih je i Slavonski Brod, pogledajte preko "Googl Maps" pa ćete se uveriti da li je Hrvatska danas antifašistička.

  • R...

    13. april 2014 | 01:26

    Pa ovi stvarno nisu cisti, a ja mislio samo se za*ebavaju...

  • nessa

    13. april 2014 | 01:25

    ja se izvinjavam ipak je predsednik..ali je na lakim drogama...mora biti jer ili je na drogama ili je pobudalio...a ako me tuzi za ovo..jao prodacu sve da mu dokazem da gresi..hrvati i antifasizam ahahhahahahahah

    • 13. april 2014 | 09:35

      bih

      @nessa

      Vidiš potpuno si u pravu pa ajde tuži ga ti ili neka ga tuži srbija samo i nakon suda kad bi potvrdio da jest u pravu ti i VI nebi vjerovali isto kao za oluju i oslobođene generale.Josipović je predsjednik i njegove riječi imaju težinu i nemože govoriti laži jer je to srpska tradicija!

  • G

    13. april 2014 | 01:20

    Mi jugosloveni se secamo nesto drugo, da vas je platila fadisticka nemacka i postavila protiv naroda jugoslavije i da ste utemeljeni na fasizmu isto kao svi ostali u ostalim republikama plavenici

    • 13. april 2014 | 09:32

      Ej

      @G

      Eto ti si opet došao do toga da su sve republike i ceo svet u krivu, jedino srbija i srbi u pravu!!!?????

  • Mile protiv tranzicije

    13. april 2014 | 01:20

    Jel ovaj nesto pio ili je svako jutro tako blesav?

  • Dejan

    13. april 2014 | 01:04

    Hahahhahahahahahahahhahahahahahahhahahahhahahahahahahhah Da ne bi navodio istorijske cinjenice lakse mi da se smejem momacki...hahahab by Ante Pavelic and Rimska Katolicka Crkva....

    • 13. april 2014 | 09:14

      Ej

      @Dejan

      Znači tebi je smešno kad se setiš Ante Pavelića?A Josipović nije govorio o njemu i ustašama i logorima...nego o antifašizmu na kojem hrvatska jest utemeljena i to je govorio pred 30 000 izbeglica iz hrvatske od nacista ako nisi kapiro!A početak mu je fenomenalan...

  • Klisura

    13. april 2014 | 00:55

    Могуће, Г. Јосиповић је ок лик и још пар које лично знам али код 95% осталих, не верујем никако.

  • Dobrosavljev

    13. april 2014 | 00:34

    O kakvom to antifasizmu kada ste naciste docekali kao oslobodioce sve sa ruzama . O kakvom anzifasizmu kada ste imali gore logore od nemaca licno . O kakvom antifasizmu kada ste se u tim logorima utrkivali ko ce vise ljudi pobiti jer o tom antifasizmu .

    • 13. april 2014 | 01:23

      G

      @Dobrosavljev

      Nije sav hrbatski narod bijo u ustasama, naprotiv veliki deo boraca partizana i zrtava su upravo hrvatski partizani... Ne poredi fasiste sa narodom, i u srbiji su ista govna placenici nemacke od samog pocetka ubaceni... Svoj nacijonalizam leci

    • 13. april 2014 | 08:43

      Ej

      @Dobrosavljev

      Logore su imali ustaše a ne hrvatski narod i ti logori su bili nacistički i Hitlerovi a ne hrvatski pa to bi bilo isto ko da se za Aušvic optužuje poljsku jer se tamo nalazio a ne njmačku i Hitlera!

  • Blaznavac

    13. april 2014 | 00:33

    Joso,svaki dan biser do bisera.!

  • alec

    13. april 2014 | 00:32

    Cika je bolid!!!

  • degipranjani

    13. april 2014 | 00:31

    MALO MORGEN!!! VEĆU LAŽ ODAVNO NISAM ČUO! A, NIJE MI LIČIO NA, BAŠ TOLIKOG LAZOVA!!!

  • Gost

    13. april 2014 | 00:29

    Mozda i jeste, ali se nevidi :)

  • MRZ

    13. april 2014 | 00:27

    ahahahahahah

  • Ssasa

    13. april 2014 | 00:22

    Bolju glupost nisam čuo

  • Bojan milenkovc

    13. april 2014 | 00:17

    Da, ali fasizam je ostao da zivi u njoj. Josipovicu, ne pravi od nas debile!

    • 13. april 2014 | 05:38

      YYY

      @Bojan milenkovc

      A u srbiji je ostalo cetnistvo cije su bradonje nanijele vise zla od Nemackih okupatora,a nazalost strasne zlocine cinili su nad svonim narodom,a sto je najtragicnije taj zlocinacki pokret i Srbiji nije zabranjen mego se jos i velica,Zato i jesmo tu gde smo

  • Saka

    13. april 2014 | 00:14

    Sarkazam...knjiski primer.

  • Прогрессивный

    13. april 2014 | 00:13

    Šta reći...a ne zaplakati...i Sahara je utemeljena na velikoj vlazi...Etiopija na izobilju hrane...Grenlad na vrelini sunca...

  • PcMac

    13. april 2014 | 00:07

    Haaaaahahaha ajooooj buahahaha LOL

  • Ljuti Četnik

    13. april 2014 | 00:02

    Ahhahahahahahaha pa jel me za...vate? ahahahah

  • Ljuti Četnik

    13. april 2014 | 00:02

    Hahahhahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahaahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

    • 13. april 2014 | 05:56

      Kosovska devojka

      @Ljuti Četnik

      smej se smej i opet se smej glupane,kome je jos u srbiji do smeha,samo jos mogu nama da se smeju,jeli se smejes od srece sto smo ostali bez Kosova ili sto sve vise ljudi vape za javnim kuhinjama ili sto sve vise nase skolovane omladine bezi trbuhom za kruhom A ti se smejdebilu!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA