NI MUŠKI, NI ŽENSKI: Australija uvela kategoriju neutralnog pola

 
  • 8

- Vrhovni sud dopušta registrovanje ''neodređenog'' pola - navodi se u presudi, kojoj je odbačena tužba savezne države Novi Južni Vels kojom se tražilo da bude priznat samo muški ili ženski pol

Vrhovni sud Australije je danas doneo presudu prema kojoj osoba zakonski ne mora da se vodi ni kao muškarac ni žena, već kao osoba "neutralnog pola", čime je okončana duga kampanja boraca za polnu ravnopravnost u toj zemlji.

- Vrhovni sud dopušta registrovanje ''neodređenog'' pola - navodi se u presudi, kojoj je odbačena tužba savezne države Novi Južni Vels kojom se tražilo da bude priznat samo muški ili ženski pol, prenela je agencija AFP.

U centru slučaja je osoba po imenu Nori, koja se ne identifikuje ni kao muškarac ni kao žena, a na sudu se borila za priznavanje kategorije "neutralnog pola".

Nori, osoba koja se predstavlja samo imenom, rođena je kao muškarac, a zatim se 1989. podvrgla postupku promene pola kako bi postala žena. Operacija, međutim, nije razrešila nedoumice Nori u vezi njenog seksualnog identiteta, što ju je podstaklo da se na sudu izbori za priznavanje "neutralnog pola".

(Telegraf.rs / Tanjug)

Video: Otvoren Sajam pirotskog sira i kačkavalja

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • mica

    2. april 2014 | 11:19

    Il imas pisu il ribicu, prosto i jednostavno! Nemas neutralni polni organ!

  • baccko

    2. april 2014 | 11:17

    pol nije ono kako se ti osećaš već organ koji si dobio u majčinoj utrobi i može da bude muški ili ženski treće nema! homoseksualnost je bolest odnosno da ublažim poremećaj hormona a sve drugo je propaganda i sve što kažu to nije istina!

  • Milan

    2. april 2014 | 11:15

    Znaci, sada imaju Ona, On i Ono.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA