ZA HRABRE I DUBOKOG DŽEPA: Srbi za leto na Krimu treba da izdvoje 800 evra! (FOTO)
Iako je kriza i građanski rat u Ukrajini potpuno uništio turističku ponudu Krima, predstojeći period bi trebalo da donese mir ovom novom delu Ruske Federacije, a stanovnici naše zemlje koji to žele, mogu slobodno da letuju na ovom delu crnomorskog primorja, i da za to zadovoljstvo odvoje oko 1.650 evra za dve osobe.
Bogata prošlost čini atraktivnim i najveće gradove Krima: poznato letovalište Jaltu, Sevastopolj i Jevpatoriju, administrativni centar Simferopolj. Za Krim kažu da je izazov, mistična destinacija, istinska atrakcija, ali i poluostrvo dobre zabave i velikog uživanja na gotovo svakom koraku. Za slavnog ruskog kneza Potemkina, "Krim je bio raj".
Turistička organizacija Krima kao svoje najreprezentativnije centre smatra gradove Jaltu, Livadiju, Balaklavu, Sevastopolj, Bahčisaraj, i Šabo. Pored poznatih i prelepih srednjovekovnih gradova, do pre početka krvavog građanskog rata u ovoj zemlji turistima širom sveta su ostali u sećanju tvrđave, hramove, džamije, sinagoge, nuklearni bunkeri, antička naselja, dvorac grofa Voroncova, kao i vodopad Učan Su.
Najveće atrakcije su ipak dvorci Livadija, u kome je održana Krimska konferencija "velike trojke" Čerčila, Ruzvelta i Staljina, i "Lastavičje gnezdo", simbol Jalte.
Interesovanje naših turista za ovu zemlju nije bilo veliko. Sada, kada je zbog nemilih događaja došla u centar pažnje svetskih i domaćih medija, možda će biti popularnija destinacija za turiste.
Iz jedne od malobrojnih agencija koja po želji naših turista pravi aranžmane za ovu zemlju navode da je cena oko 1.650 evra za dve osobe za sedam noćenja sa doručkom u hotelu sa tri zvezdice i avionskim prevozom.
Ivan Bogosavljević, iz agencije "Skifun", navodi da su u ovu ponudu uključene aerodromske takse i povratni privatni transfer od aerodroma do hotela.
- Hotel "Bristol" je u Jalti, nalazi se u starom gradu i otvoren je davne 1860. godine. Prvih 10 godina je bio u vlasništvu Kraljevske familije. Svi „viđeniji“ Rusi i Ukrajinci su kroz istoriju odsedali u njemu. U pitanju je ponuda sa standardnom dvokrevetnom sobom koja ima pogled na more - kaže Bogosavljević.
Najzanimljiviji period za većinu turista je prva polovina juna, pa je preporuka za srpske turiste da upravo u tom periodu posete Krim.
Iz Beograda, najjednostavnije je putovati preko Istanbula, gde se preseda i čeka se let za Simferopolj, odakle je obezbeđen lokalni prevoz do Jalte.
Prema podacima turističkih organizacija, do početka rata, u letnjim mesecima krimsku obalu Crnog mora je posećivalo više od šest miliona turista, a časopis "Nešenel džiografik" je prošle godine stavio Krim u vrh spiska "20 mesta koja obavezno morate da posetite".
Ukoliko imate hrabrosti, dobre volje i mogućnosti, odlučite se za ovu destinaciju i provedite svoj godišnji odmor na obali Crnog mora. Oni koji odu, uvek se tamo ponovo vraćaju.
(Telegraf.rs)
Video: Novogodišnja čestitka Ivice Dačića za čitaoce Telegrafa
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Alex
Bolje na Krimu nego u Crnoj Gori.
Podelite komentar
M
Ja sam to predlozio mojoj zeni jos pre mesec dana da je posaljem tamo na more, ali ona se nesto necka uz cudne komentare.
Podelite komentar
Sone rus!!!
Ja sam bio u jalti to je na krimu , extra mesto , preporučujem i jako jeftin
Podelite komentar