Evolucija filma u 3 minuta (VIDEO)
Diplomirani montažer i autor Skot Juing napravio je i postavio na Vimeo video "Evolucija filma" koji traje 3 minuta, u kom je pokazao svoje umeće filmske montaže na scenama koje prikazuju evoluciju pokretnih slika od samih početaka 1878. godine do danas.
- Ova montaža beleži evoluciju filma od njegovog postanka 1878. od Edvarda Majbridža do braće Limijer 1895. "Putovanje na Mesec" Žorža Melijesa 1902. godine je bio totalni izazov i od tada se krećemo prema prvim bioskopskim hitovima počevši od 1920-2014 ... ovaj deo montaže je hronološki - rekao je Juing.
Prema rečima autora, mnogi dani i sati potrošeni su tokom traženja odgovarajućih filmova i kadrova, potom preuzimanja istih sa neta i sređivanja svih detalja.
Kako se vama čini ova montaža? Da li prepoznajete sve filmove?
(Telegraf.rs)
Video: Zapadna Morava probila nasip novog rečnog korita duž deonice Moravskog koridora
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Marko
Pa nista specijalno ocekivao sam vise i bolje scene sa boljim prelazima gde se zaista oseca utisak da se napredovalo i tehnoloski i glumacki. Postoje mnogo sta stariji filmovi od ovih na pocetku a autor klipa je jako brzo presao na filmove u boji tako ne bih ocenio ovo kao dobro uradjeno. poz
Podelite komentar