Kecmanović fantastičan protiv Grikspora u pet setova: Rivali u narednom kolu su zastrašujući

S. P.

Izvanredan tenis i odlučnost našeg tenisera!

• 0
Miomir Kecmanović Foto: Miloš Bećagović/Telegraf.rs

Jedan od najboljih srpskih tenisera današnjice Miomir Kecmanović našao se u drugom kolu protiv Holanđanina Talona Grikspora i uspeo je da ga savlada, te da napravi senzaciju turnira.

Na kraju je bio bolji u pet setova, rezultatom 3:2, po setovima 4:6, 7:6, 1:6, 6:2, 6:3.

Prvi set je krenuo agresivno, međutim rival je bio bolji, osvojio je brejk više i slavio. Usledila je odmazda u drugom setu. Borili su se sve do tajbrejka, gde je 9:7 na kraju bilo za Kecmanovića.

Treći i četvrti set su bili, pa može se reći, odrađivanje posla i za jednog i za drugog, kao da su čekali da dođe do petog, seta odluke.

U petom je na rezultatu 5:3 i servisu Kecmanovića Grispor uspeo da povede 40:0, ali je Kecmanović krenuo da igra daleko agresivniji tenis i na kraju da slavi u tom gemu za pobedu u celom meču.

Ovom senzacijom Kecmanović je uspeo da se ovako plasira u treću rundu Vimbldona, a protivnik će mu biti pobednik iz meča Siner - Beretini, koji se trenutno igra.

Siner trenutno vodi rezultatom 1:0 u setovima i smatra se velikim favoritom u tom meču, ali i jednim od favorita za osvajanje turnira.