Evo šta je sve Novak Đoković zaradio plasmanom u 3. kolo US Opena

S. G.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u 3. kolo US Opena, pošto je Laslo Đere predao meč pri rezultatu 2:0 u setovima i 2:0 u trećem setu.

Novak je ovom pobedom obezbedio 215.000 dolara, koliko donosi plasman u treće kolo US Opena, a takođe je osvojio i 100 ATP poena.

Ipak, ovo je samo deo onoga što je potrebno Novaku u Njujorku. Naime, brani titulu i mora da odbrani 2.000 poena.

Naredna prilika Novaku da poveća i bodovni saldo, ali i finansijsku nagradu jeste treće kolo u kojem ga čeka, Aleksej Popirin sa kojim je već imao sudare na Grend slemovima ove sezone!

Popirin je u tri prilično laka seta rešio svoj zadatak u drugoj rundi protiv Pedra Martineza savladavši ga sa 6:2, 6:4, 6:0, pa je Australijanac zakazao već treći duel sa Novakom ove sezone.