Novak Đoković Foto: CHARLY TRIBALLEAU / AFP / Profimedia

Novak Đoković je u 3. kolu US Opena! Laslo Đere predao meč posle povrede i teniskog maratona!

S. G.
S. G.

≫
  • 0

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena, pošto mu je u trećem setu, pri rezultatu 2:0, Laslo Đere predao meč, zbog povrede.

Obojica tenisera krenula su žestoko. Bilo je mogo prilika za brejk, ali ni Novak, ni Laslo nisu uspevali da dođu do vođstva.

Na samom kraju, posle 5:4, Novak uspeva da dođe do brejka i prelomi set u svoju korist za 6:4.

Potom, usledilo je nekoliko momenata drame. Novak je sve zabrinuo posle prvog seta. Naime, Đoković je u jednom momentu proklizao, a ono što je vidno, jako teško diše. Sparina i toplo vreme utiču na tenisere. Tako, Novak je u jednom momentu ostao bez daha, a pomoć mu je ukazalo medicinsko osoblje i meč je nastavljen.

Od kraja prvog seta, Đere je u potpunosti pronašao svoj ritam. Tako, posle 1:1 uspeva da dodatno podigne nivo igre i iznenadi Novaka brejkom. Isti potvrđuje za vođstvo od 3:1..

Opšti utisak je bio da mu je vođstvo ulilo dodatno samopouzdanje. Tako, na Novakov servis dolazi do 0:30, a onda i do 15:40. Prvu brejk priliku spašava Đoković. Potom, uspeva da izjednači na 40:40.

Novak uspeva da uzvrati i vezuje još dva poena, od toga jedan izlaskom na mrežu, i dolazi do novog osvojenog gema za 2:3.

A onda obrt. Đere ne koristi priliku za novi brejk. Sa druge strane, Novak dolazi u situaciju da izjednači i to koristi.

Usled velikog fizičkog napora, Đere se žali na povredu, a medicinski tim mu ukazuje pomoć. Ispostavilo se da lekovi nisu delovalina pravi način jer ritam meča drastično opada. Novak pravi novi brejk i osvaja drugi set, a pri rezultatu 2:0 u trećem setu Laslo đere predaje meč Novaku Đokoviću.

Činjenice

• Novak Đoković sastaje se sa Laslom Đereom u 2. kolu US Opena
  • Meč počinje oko 2.30 minuta
  • Đoković je uspešno je započeo odbranu titule na US Openu, pošto je sa 6:2, 6:2, 6:4 savladao Radua Albota iz Moldavijeu 1. kolu
  • Novak brani titulu i čeka ga dug posao kada su poeni u pitanju, jer mora da odbrani 2.000 poena
  • Dvojica srpskih tenisera odigrali su dva duela, a u oba je slavio Novak.
Najnovije
03:07

Novak Đoković - Laslo Đere: 2:0 (6:4, 6:4, )

06:44

Laslo Đere predaje meč - Kraj!

05:15

II Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 6:4 - Set za Novaka!

Neiskorišćena brejk prilika, a onda i pretpljeni brejk za izjednačenje, uticao je na Đerea. Posle ukazane pomoći, Laci nije prikazao igru iz većeg dela meča.

Sa druge strane, Novak osvaja gem na svoj servis, a onda pravi novi brejk i osvaja set.

Novak Đoković Foto: Tanjug/AP
05:06

II Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 4:4 - Laciju se sada ukazuje pomoć!

Laslo Đere je zatražio medicinski tajm-aut. Imao je Laslo priliku da drugim brejkom poveća šanse za osvajanje seta. Umeto toga, Novak je zaigrao mnogo bolje i izjednačio.

Đere baca reket, uz to, osetio je i bol u delu, sa leve strane, kod kuka. Ukazuje mu se pomoć.

04:59

II Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 4:4 - Brejk Novaka

Novi gem i nova izbuđenja. Novak je došao u situaciju da uzvrati brejk Đereu. Laslo je izjednačio, a onda došao do prednosti. Usledio je novi poen Novaka, a onda i brejk kojim dolazi do izjednačenja!

04:46

II Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 3:4 - Kakav gem!

Od kraja prvog seta, Đere je u potpunosti pronašao svoj ritam. Osvojeni brejk u je ulio dodatno samopouzdanje. Tako, na Novakov servis dolazi do 0:30, a onda i do 15:40. Prvu brejk priliku spašava Đoković. Potom, uspeva da izjednači na 40:40.

Potom, Novak podiže nivo igre vezuje još dva poena, od toga jedan izlaskom na mrežu, i dolazi do novog osvojenog gema.

04:44

II Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 2:4 - Laci igra sigurno!

Upeo je delimično da stabilizuje igu i osovji novi gem.Sa druge strane, Đere odgovara istom merom.

04:36

II Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 1:3

Pronašao je Đere pravi ritam i potvrđuje brejk sedmim asom.

04:31

II Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 1:2

Novi maratonski servis gem. Đere dolazi do prednosti i nove prilike za brejk. Novak ne koristi prvi servis, pogađa drugi i odmah napada Đerea. Ipak, lopticaodlazi u aut i Laslo Đere pravi brejk.

04:28

II Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 1:1

Nastavlja se velika borba u Njujorku. Na startu drugog seta i Novak i Laslo osvjaju gemove na svoj servis i ponovo ne koriste prilike za brejk.

04:23

Novaku ukazana pomoć!

04:05

I Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 6:4

Novak Đoković je posle ogromne borbe osvojio set. Napravio je Novak brejk u samoj završnici i prelomio je set u svoju korist.

03:56

I Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 4:4

Gledamo pravi teniski maraton uprvom setu! Obojica tenisera imaju mnogo prilika za brejk, ali brejka nema. Igra se u izuzetnom ritmu, atraktivnu. Takođe, ono što obojici srpskih tenisera otežava igru je ogromna sparina na terenu.

Đere je odigrao maestralan potez:

03:48

I Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 3:2

Ogromna borba se vodi u Njujorku. Posle 3:3, Đere ponovo dolazi u situaciju da dođe do brejka. Novak uspeva da se odbrani i izjednači na 40:40. I drugi maratonski gem je završen bez brejka.

03:30

I Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 2:2

Ponovo NOvak dolazi do prilike za brejk. Polse 15:40, Đere servira dva as poena i dolazi do 40:40. Zaigrao je Laslo Đere  u visokom ritmu. Brani se i osvaja gem.

03:26

I Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 2:1 - Brejk prilika za Lacija!

Kakav meč na startu! Obojica tenisera imala su već po dve prilike za brejk. Ipak, za sada se odlično brane i Novak i Laslo. Đere je u trećem gemu dobro napao najboljeg tenisera današnjice i umalo došao do novog vođstva, ali se Novak odbranio i poveo sa 2:1.

03:21

I Set, Novak Đoković - Laslo Đere: 1:1

Obojica tenisera osvajaju poene na svoj servis. Sigurna igra na startu.

03:06

Počelo je! Novak i Laslo igraju za treće kolo US Opena!

02:38

Gof protutnjala preko rivalke, očekuje se zvaničan početak meča Novaka i Lasla

Amerikanka Koko Gof pobedilaje Tatjanu Mariju sa ubedljivih 2:0. Posle ovog duela, Đoković i Đere igraju svoj meč.