Srpsko čudo sa Vimbldona nećemo gledati na US Openu: Natalija Stevanović predala Amerikanki u kvalifikacijama

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Taman kad se pojavila nada, odmah se i ugasila...

Srpska teniserka Natalija Stevanović stala je već na prvoj stepenici kvalifikacija za US Open pošto je zbog povrede predala Amerikanki Katrini Skot pri rezultatu 6:2, 3:3 za domaću igračicu.

Nakon 69 minuta igre, Natalija je zatražila medicinski tajm aut, a nakon toga pružila ruku protivnici od koje je skoro duplo bolje rangirana na VTA listi.

U prvom setu je prva i došla do brejka (2:1), a onda je izgubila čak osam gemova u nizu.

To je značilo izgubljen prvi set i u drugom ubedljivih 3:0.

Ipak, sledi buđenje, mnogo veća borba i izjednačenje koje je donelo nadu da bi od 3:3 mogla čitava situacija da se preokrene.

Na veliku žalost, to nije bio slučaj, pa će Skot imati priliku da napravi još jedan korak u kvalifikacijama protiv pobednice duela Timofeva - Kalieva.

Očigledno, Natalija koja je napravila veliki proboj na Vimbldonu stigavši do trećeg kola, neće imati šansu da napravi istu stvar i na ovom Grend slemu.