Dušan Lajović bez glavnog žreba Pariza: Imao sve u svojim rukama u trećem setu, pa se skroz zaustavio

S. T.
S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Srpski teniser, Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u glavni žreb ATP Mastersa u Parizu, pošto je poražen od Jakuba Menšika u tri seta - 1:2 (6:7, 6:1, 4:6).

Čeh, koji je inače 51. na svetu, bolje se danas snašao od našeg tenisera. Menšik je inače bio peti nosilac kvalifikacija, tako da Duci nije imao ni sreće pri žrebanju.

U prvom setu se išlo sve do tajbrejka, gde je Čeh uspeo da slomi otpor Lajovića, ali je ovaj odgovorio maestralno, prepustivši samo jedan gem rivalu i odvevši nas u treći set.

Nije imao Lajović snage da privede posao kraju u trećem setu. Poveo je sa 3:0, a onda se raspao, pošto je Menšik uzeo šest od narednih sedam gemova i završio priču.

Meč na kraju nije mnogo ni potrajao, iako je otišao u tri seta, pošto se igralo samo sat i 53 minuta.