Rus silan na turniru u Kazahkstanu: Hačanov ubedljiv protiv Dijaloa za svoj sedmi trofej

S. L.
S. L.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ruski teniser Karena Hačanov uspeo je da osvoji turnir u Almatiju, pošto je u finalu slavio protiv Kanađina Gabrijela Dijalova iz Kanade sa 2:1, po setovima 6:2, 5:7, 6:3 za čak dva sata i 24 minuta tenisa u Kazahkstanu.

Hačanov je bio i veliki favorit u ovom meču, pošto je daleko bolje rangiran na ATP listi. On je trenutno 26. na svetu, dok je njegov protivnik na 118. mestu na ATP listi.

Veoma lako je Hačanov došao do prvog seta, u kom je dva puta napravio brejk, te je veoma lako došao do vođstva. U drugom setu je imao prednost od 4:2, ali je tad Kanađanin uspeo da okrene rezultat i slavi sa 7:5 u ovom setu.

Ipak, nije imao Dijalo snage za potpuni preokret, pošto je Hačanov došao do novog seta, a samim tim i do trofeja.