Novak Đoković Foto: Tanjug/AP

Uživo Đoković - Fric: Nole razbio Amerikanca u prvom setu, brejk u drugom visi o koncu

S. I.
S. I.

≫
  • 0

Činjenice

• Đoković je u pohodu na petu titulu u Šangaju, a na putu ima čoveka koji je igrao finale US Opena. Meč počinje oko 13:00.
  • Nole je teškom mukom prošao prvo kolo i Aleksa Mikelsena, kao i četvrtinu finala Jakuba Menšika.
  • Između tih mečeva je izbacio i Flavija Kobolija i Romana Safijulina.
  • Fric je na putu do finala izbacivao redom Atmana, Vatanukija, Runea i Gofana, svakog sa 2-0.
  • Srbin ima devet pobeda okršajima sa Amerikancem iz isto toliko dvoboja. Pobednik će u finalu igrati protiv Sinera.

Uživo

Najnovije
14:24

Đoković - Fric 6:4, 3:3

Najteže osvojen gem na meču za Novaka do sada... Dobro je ispalo, stigao je Fric do "đusa", ali se tu i zaustavio.

14:15

Đoković - Fric 6:4, 2:3

Fenomenalan tenis danas igra Đoković! Imao je dve šanse da dođe do brejka, odigrao tri neverovatna bekhend vinera i ipak na kraju to nije bilo dovoljno za brejk protiv servera.

14:06

Đoković - Fric 6:4, 2:2

Ako se ovako nastavi jedna šansa za Noleta biće dovoljna. Opet bez dozvoljene prilike rivalu, servis takođe radi i sve ide kako treba...

14:01

Đoković - Fric 6:4, 1:2

Isto kao i u prvom setu, vodi Fric rezultatom 2:1. Pokušao je Novak sve što je mogao, zatražio i čelendž na sjajan servis Tejlora na 40:30, ali "hawk eye" ga nije usrećio.

13:57

Đoković - Fric 6:4, 1:1

Volej na mreži posle odličnog servisa sa 1:1. Pitanje je da li Fric na ovakav način može do bilo kakve šanse...

13:56

Najbolji poen prvog seta osvojio je Novak

Pogledajte šta je sve stigao čovek kog neki zovu penzionerom... Uživajte!

13:54

Đoković - Fric 6:4, 0:1

Posle dugo vremena Fric vodi u setu, a računica je jasna. Kada perfektno servira teško je doći do brejk šanse.

13:49

Đoković - Fric 6:4

Prvim asom je završio set, a prethodno propustio samo jednu set loptu. Sjajno! Fenomenalno izgleda Srbin, bez datih brejk šansi u setu.

13:45

Đoković - Fric 5:4

Odradio je Fric lakši deo posla sa nulom, sada sledi teži.

13:44

Đoković - Fric 5:3

Fric osvaja dva poena i koliko toliko vrši pritisak, ali je to već bilo pri prednosti za Novaka, koji je dosta sigurno uspeo da natera rivala da servira za ostanak.

13:37

Đoković - Fric 4:3

Ni ovde brejk nije bio tako daleko. Došao je Novak do 0:30, ali se rival sabrao i servisima se vratio u život i faktički se održao u setu.

13:33

Đoković - Fric 4:2

Sa nulom, perfektno! Iz defanzive je čak došao do ključnog vinera i potvrdio je brejk.

13:29

Đoković - Fric 3:2

Ide brejk! Opet poteškoće sa servisom, tri vezane brejk lopte od kojih je druga iskorišćena. Odličan ritern za Novaka i to mu je donelo prednost.

13:26

Đoković - Fric 2:2

Dve greške su vratile Frica u jednom momentu gema na 30:30, ali je to bilo sve od njega za sada... Nole je ponovo u egalu.

13:20

Đoković - Fric 1:2

Ruitinski gem za Tejlora. Ubačeni su svi prvi servisi i to je bilo dovoljno da se na pauzu ode sa vođstvom.

13:19

Đoković - Fric 1:1

Bez muke po Noleta. Jedan poen za Frica je puna kapa u ovom gemu.

13:15

Đoković - Fric 0:1

Tri brejk lopte propsutio je Novak. Dva početna servisa su bila loša za Amerikanca, a treći poen je osvojen na spektakularan način. Pa ipak, okret je usledio i nije bilo brejka za Srbina.

13:03

Teniseri izlaze na teren

Uslediće zagrevanje i početak duela.

12:36

Siner u međuvremenu rešava svoj meč!

Italijan je prvi finalista, nakon vrlo sigurne partije i pobede protiv Tomaša Mahača 6:4, 7:5.