S. G.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 10

U četvrtfinalu ATP Mastersa u Šangaju, španski teniser Karlos Alkaraz poražen je od Čeha Tomaša Mahača sa 2:0 (7:6, 7:5).

Alkaraz je krenuo odlučno, dok se Mahač, inače 33. teniser sveta, pokazao kao ozbiljan protivnik. Prvi poeni su išli u korist Čeha, koji je lako osvojio prvi servis gem sa 1-0. Međutim, Alkara o je izjednačio na 1-1.

Do kraja seta, obojica tenisera su, uz dosta borbe, dolazili do prilike za brejk, ali niti jedan, niti drugi nisu uspeli da "prelome" rivala i povedu. Tako, posle 6-6, set ulazi u taj-brejk u kojem se bolje snalazi makač i dolazi do 1:0.

Potom, usledio je novi nalet Čeha u drugom setu. Ono što nije uspeo na startu, uspeo je već u trećem gemu drugog seta kada dolazi do brejka sa 2:1, koji potvrđuje. Ipak, umesto ubedljivog vođstva, Mahač dozvoljava Alkarazu da uzvrati istom merom, pa je vrlo brzo bilo 3:3.

Na samom kraju, Mahač je iznenadio Alkaraza novim brejkom za 6:5, koji potvrđuje za ogroman uspeh i polufinale Mastersa u Šangaju!