Tenis Dejvis kup Srbija Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos Foto: Tanjug/Marko Đoković

Ma, bravo! Kecmanović rutinski savladao Tanosa i doneo Srbiji prvu pobedu

S. J.
L. I.
S. J. L. I.

≫
  • 0

Srpski teniser Miomir Kecmanović doneo je pobedu našoj selekciji u okviru prvog meča za opstanak u svetskoj grupi, pošto je sa 2:0 (6:3, 6:3) u setovima savladao grčkog tenisera Aristotelisa Tanosa.

Kecmanović je mnogo bolje započeo meč, u drugom gemu je napravio brejk i poveo sa 2:0, ali je Grk ekspresno odgovorio i izjednačio rezultat.

Ipak, naš teniser u osmom gemu pravi odlučujući brejk u prvom setu, a potom odlučujući gem na svoj servis osvaja bez izgubljenog poena.

U drugom setu, posle osvojenog gema rivala Kecmanović je odlično servirao, a potom napravio brejk i poveo sa 3:1, te je nakon toga rutinski priveo meč kraju.

Podsećanja radi, nakon ovog meča na teren izlazi Novak Đoković, koji će za protivnika imati Joanisa Ksilasa.

Najnovije
16:24

II SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 6:3

Kraj meča! Kecmanović donosi prvi bod Srbiji!

16:20

II SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 4:2

Još dva gema deli srpskog tenisera do pobede na ovom meču. Posle 15:15, pravi tri uzastopna poena.

16:07

II SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 3:1

Siguran je naš teniser u ovim trenucima i rutinski osvaja i četvrti gem. Još tri gema ga deli od pobede.

16:02

II SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 2:1

Dobro je. Dobija Miša i ovaj gem i pravi bitan brejk.

15:55

II SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 1:1

Kecmanović stiže do prvog gema u drugom setu. Dozvolio je protivniku dva poena, ali je potom sigurnim udarcima sa osnovne linije stigao do 1:1.

15:53

II SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 0:1

Grčki teniser dolazi do vođstva u drugom setu. Odlično je servirao i naterao našeg tenisera na greške.

15:48

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 6:3

Bravo! Sigurnim servisima Kecmanović osvaja prvi set!

15:47

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 5:3

Ma, bravo! Napravio je Kecmanović brejk i sada će servirati za vođstvo. Do vođstva od 5:3 došao je nestvarnim poenom.

15:42

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 4:3

Novo vođstvo Kecmanovića. Ovoga puta dozvolio je protivniku samo jedan poen.

15:37

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 3:3

Novo izjednačenje. Imao je Kecmanović prednost, ali je Grk ipak uspeo da dođe do gema i odbrani svoj servis

15:32

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 3:2

Posle dva uzastopna izgubljena gema Kecmanović je prikazao mnogo bolju igru i ponovo poveo.

15:28

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 2:2

Nije dobro. Osvaja Tanos drugi uzastopni gem, Kecmanović nije osvojio ni poen.

15:25

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 2:1

Ekspresno odgovara grčki teniser i vraća brejk.

15:25

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 2:0

Odlična igra srpskog tenisera. Poveo je sa 40:15 i iskoristio prvu brejk loptu.

15:19

I SET Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos 1:0

Bravo! Poveo je Kecmanović u prvom setu. Sigurnim servisima i igrom sa osnovne linije naterao je protivnika na greške i stekao prednost

15:15

Meč je upravo počeo!

Počeo je meč između Kecmanovića i Tanosa.

15:06

Počinje predstavljanje timova

Sve smo blićže početku meča! Sada je u toku predstavljanje timova,

14:14

Dobrodošli!

Dobrodošli u prvi meč današnjeg programa Dejvis Kupa, u kojem će Miomir Kecmanović predstavljati Srbiju protiv Aristotelisa Tanosa iz Grčke!