Poraz Međedovića od Cicipasa: Grk mu se nudio, Hamad propustio 4 set lopte, pa glatko izgubio

D. U.
D. U.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Grk na kraju opravdao ulogu favorita

Srpski teniser Hamad Međedović poražen je od Stefanosa Cicipasa u osmini finala turnira u Gštadu u Švajcarskoj sa 7:6, 6:3.

Velika je šteta za našeg tenisera, koji će doživeti pad na ATP listi, jer je prošle sezone igrao polufinale na ovom turniru.

Cicipas je bio veliki favorit pre meča, a na kraju je i opravdao tu ulogu, ali je moglo da bude i drugačije da je Hamad iskoristio šansu u prvom setu.

Cicipas mu se "nudio". Imao je Hamad tri vezane set lopte u finišu seta na servis Cicipasa, ali je Grk uspeo da se izvuče.

Posle je u tajbrejku imao šansu  na svoj servis, ali ni tu priliku nije iskoristio.

Ubrzo je Cicipas došao do svoje šanse i odmah je kaznio Hamada.

Potom je u drugom setu uspeo da spasi brejk loptu u prvom gemu, potom je on napravio brejk u šestom gemu, poveo sa 4:2, potom i 5:2 i na kraju rutinski došao do pobede.