Poveo u drugom setu, pa prosuo prednost: Đere poražen u drugom kolu mastersa u Parizu

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Nije mogao protiv jakog Kačanova

Nakon prvog kola i pobede protiv Francuza, Laslo Đere je odigrao u drugom kolu sa Rusom Karenom Kačanovim i tom prilikom poražen 2:0, po setovima 6:4; 7:5.

Đere je loše krenuo u meču, dopustivši protivniku da mu oduzme servis već u prvom gemu. Hačanov je uspeo da održi tu prednost i osvoji prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu situacija je postala znatno dramatičnija. Đere je uspeo da napravi brejk u četvrtom gemu, poveo je sa 3:1, i kasnije čak 5:2, ali nažalost nije uspeo da izjednači. Srpski teniser je imao i set loptu, ali nije je iskoristio.

U narednom kolu, Karenu Hačanovu će se suprotstaviti pobednik meča između Karlosa Alkaraza i Rusa Romana Saflijulina.