Kirjos pregazio rivala na US Openu i zakazao duel protiv 1. tenisera sveta

BIće to spektakl na terenu

• 0
Nik Kirjos Foto: AP/Tanjug

Australijski tensier Nik Kirjos za manje od dva sata završio je posao protiv Amerikanca Džefrija Džona Vulfa i posle tri seta obezbedio je plasman u osminu finala US Opena - 3:0 (6:4, 6.2, 6:3)!

Ovaj duel je trajao sat i 56 minuta, uz napomenu da je samo treći set trajao oko 53 minuta, a Kirjos će u narednoj rundi imati Danila Medvedeva za rivala.

Kirjos je, dakle, lagano prošao kroz prva dva seta, da bi u trećem Amerikanac pružio žestok otpor i pokazao da nije slučajno dobio "vajld kard" i izbacio Roberta Bautistu Aguta.

Nik je sredinom prvog seta uzeo brejk Vulfu koji je već u narednom gemu imao priliku za ribrejk (4:2). Zanimljivo, to mu je bila i jedina brejk šansa. Na naredne je čekao do 4. gema drugog seta.

Prethodno je Kirjos uzeo servis rival, te spasio dve brejk lopte za 3:1. Nastavio je u istom ritmu Australijanac i vrlo brzo je imao 5:1 na svom kontu.

U prva tri gema trećeg seta videli smo čak 10 brejk šansi i samo jednu iskorištenu - onu Nikovu već u prvom gemu. Nakon što je Vulf propustio svoje četiri prilike već u sledećoj situaciji, više ih nije dobijao, a Kirjos je iskoristio svoju drugu meč loptu na servis rivala - 6:3.

Posle meča stigao je i da odgovara na pitanja obožavatelja na Instagramu, a jedno od njih bilo je vezano za devojku Kostin Haci. Tačnije, pitanje je bilo da li bi Kostin više volela privatni ili javni brak.

- Nažalost, ljudi vole da objavljuju vesti gde parkiram auto i kako dišem. Tako da privatnost nije u našoj kontroli. Ali ponosan sam što sam u ovoj vezi. Mnogi ljudi ne vide sve. delimo dosta toga, ali je to pet odsto od onoga što se stvarno dešava.