Srpski derbi u Buenos Ajresu pripao Kecmanoviću: Đere poklekao u trećem setu

• 0

Miomiru se isplatilo treniranje na argentinskoj šljaci sa Nalbandijanom

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo turnira u Buenos Ajresu savladavši zemljaka Lasla Đerea rezultatom 2:1 (6:4, 1:6, 6:1).

Meč je loše počeo po Kecmanovića pošto je već u svom prvom servis gemu dozvolio brejk Đereu, ali je odmah u narednom gemu vratio brejk. U petom gemu je mlađi srpski teniser napravio odlučujući brejk za osvajanje prvog seta.

U drugom setu viđeno je drugo lice Lasla Đerea, koji je ekspresno stigao do prednosti od 5:0, pa je za samo pola sata igre rezultatom 6:1 izjednačio rezultat u setovima.

Istom merom uzvratio je Miomir u trećem setu, napravio je dva brejka i takođe sa 6:1 rešio set i meč u svoju korist i tako se u drugom kolu Argentina opena pridružio Dušanu Lajoviću koji je nakon preokreta savladao Benou Pera.

U drugom kolu Kecmanović će za protivnik imati domaćeg tenisera, boljeg iz duela Fakunda Banjisa i Franciska Serundola.