Na kraju Nemci nekako jeb... pobede sa igračem manje! Gari Lineker izmenio svoj kultni citat posle neverovatnog meča

≫
  • 4

U svom stilu!

Gari Lineker je autor možda i najčuvenijeg fudbalskog citata, koji je sada promenio!

Fudbal je jednostavna igra u kojoj 22 odrasla muškarca trče za loptom i na kraju uvek pobede Nemci - tako glasi njegov kultni citat koji se tako često ponavlja kada Panceri pobede golom u finišu meča.

Još jednom su upornost i fanatizam, uz nikada sporno znanje prikazali Nemci protiv Švedske u pobedi od 2:1.

Naravno, niko drugi ne bi smeo da menja ovaj čuveni citat osim samog autora, pa je to Lineker učinio posle pogotka Tonija Krosa za preokret u 95. minutu.

- Fudbal je jednostavna igra, 22 igrača jure loptu 82 minuta, onda Nemcima isključe igrača, pa 21 igrač juri loptu još 13 minuta i onda Nemci nekako jeb... pobede!

Aludirao je ovde Lineker na isključenje Boatenga pred kraj, što nije uplašilo Nemce.

A bili su čak na ivici ponora i ispadanja sa Mundijala, i to kao svetski prvaci.