≫

Vreme čitanja: oko 3 min.

Novak se svađao sa publikom i sudijom, pa pregazio Španca za 3. kolo Rolan Garosa!

S. I.
L. I.

Srpski teniser pružio sjajnu partiju

• 10
Novak Đoković, Rolan Garos Foto: Tanjug/AP/Thibault Camus

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Rolan Garosa pošto je rezultatom 3:0 (6:4, 6:1, 6:1) savladao Španca Roberta Karbaljesa Baenu.

Naš teniser nije na najbolji način otvorio susret, te je Španac odmah napravio brejk i poveo sa 1:0 u setovima. Ipak, Novak je ekspreno odgovorio u drugom gemu, vratio brejk i stigao do izjednačenja. Prvi set bio je prilično ujednačen, da bi u desetom gemu Novak napravio drugi brejk u setu i poveo sa 1:0.

Valja napomenuti da je tokom prvog seta jedan navijač dekoncentrisao našeg tenisera, te je Novak zahtevao od sudije da ga udalji iz gledališta.

U nastavku se Đoković probudio i doslovno "pregazio" rivala, a u prilog tome govori i činjenica da je drugi set dobio rezultatom 6:1. Naš teniser je posle šet uzastopnih gemova, pri rezultatu 4:0, prepustio rivalu jedan gem, da bi nakon toga nastavio u prepoznatljivom ritmu.

Treći set je srpski teniser dobio rezultatom 6:2 i bez većih problema se plasirao u narednu fazu turnira.

Đoković će u trećem kolu odmeriti snage sa boljim iz duela Museti-Monfis.

Prenos meča ispratite u nastavku teksta.

Đoković - Karbaljes Baena 2:0 (6:4, 6:1, 6:2)

Tok uživo:

III SET

6:2 - Kraj meča!

4:1 - Pravi Đoković brejk i ne dozvoljava rivalu da osvoji ni poen.

3:1 - Još jedan lako osvojen gem za našeg tenisera.

2:1 - Smanjuje baena prednost našeg tenisera u trećem setu. Uspevao je Novak da se vrati, ali je Španac ipak iskoristio četvrtu gem loptu.

2:0 - Nastavlja Novak u istom ritmu. Čini se da je Španac odustao od borbe.

1:0 - Poveo je Baena sa 30:0, da bi onda Novak serijom napravio brejk.

II SET

6:1 - Nezaustavljivo deluje Đoković u ovim trenucima. Uspeo je baena da dođe do 40:40, ali je naš teniser sa dva uzastopna poena osvojio set.

5:1 - Novi brejk za Novaka i sada će servirati za osvajanje drugog seta!

4:1 - Ipak vraća brejk Baena. Posle šest uzastopnih gemova, Baena je uspeo da smanji prednost našeg tenisera

4:0 - Šesti gem zaredom za Novaka. Raspala se igra Španca u ovim trenucima.

3:0 - Ma, tako je! Dupli brejk pravi Novak i sada vodi sa velikih 3:0.

Roberto Karbaljes Baena Foto: Tanjug / AP

2:0 - Đoković nastavlja da briljira. Osvaja brejk na startu drugog seta i čini se da španskom teniseru pada samopuzdanje.

1:0 - Kako je završio prvi, tako je počeo drugi set. Novak je osvojio gem i nagovestio dobru igru.

I SET

6:4 - Bravo! Novak brejkom rešava set i vodi sa 1:0

5:4 - Težak gem, ali nekako ga osvaja Novak. Španac će servirati za ostanak u setu.

4:4 - Ne odustaje španski teniser. Iz gema u gem deluje sve sigurnije.

4:3 - I novi gem za Novaka. Poveo je Baena sa 15:30, ali je srpski teniser zaigrao kako ume i ponovo poveo.

3:3 - Dobra reakcija Baene. Prilično dobro je servirao i stigao do trećeg gema. Rezultat je ponovo izjednačen.

3:2 - Odlični servisi Novaka, i bez većih problema osvaja peti gem.

2:2 - Au, kakva šteta. Preživeo je Karbaljos Baena ovaj gem, verovatno se i sam pita kako je to uspeo. Imao je Đoković 40:0. ali se Španac na volšeban način vratio i spasio gem.

2:1 - Sigurno deluje naš teniser u ovim trenucima. Drop šotovima je propisno namučio rivala i osvojio novi gem

1:1 - Bravo! Ekspresno je Novak vratio brejk i nije dozvolio rivalu da osvoji poen u ovom gemu.

0:1 - Nije počelo kako treba za Novaka. Španski teniser je odličnim udarcima sa osnovne linije naterao Novaka na greške, te uspeo da iskoristi prvu brejk loptu

Novak Đoković Foto: Telegraf.rs

Čeka se kraj duela Elene Svitoline i Dijan Pari, pa će igrači izaći na teren.

Pre meča:

Prvo kolo nije predstavljalo prepreku za Noleta, iako je Pjer Ig Erber pokazao zube, ali je morao da se zadovolji pristojnim porazom, iako je bilo 3-0. Srpski as je tako nastavio sa podizanjem forme, koja trenutno nije na najvišem nivou.

Pozitivno je bilo videti manji broj oscijalacija kod Đokovića i poprilično stabilnu igru, a pri tome će morati da ostane i u narednim mečevima. Najpre protiv Španca, koji je vrlo nezgodan na šljaci.

Baena je u prvom kolu pobedio Konstana Lestijena sa 3-1, a da bi nastavio svoj put moraće da napravi istinsku senzaciju i pobedi Đokovića prvi put u trećem međusobnom meču.

U početnim rundama US Opena 2019. i Australijan Opena 2023. Španac je osvojio samo šesnaest gemova.