Hrvat Srbić osvojio novo zlato

S. G.
S. G.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 4

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić pobedio je na preči na Svetskom kupu u Antaliji. Njegova ocena u finalu bila je 14.166, što je bilo za 0.1 bod bolje od drugoplasiranog Kineza Liao Jialeija.

Treće mesto pripalo je Japancu Tanaki Jusukeu, koji je imao manju ocenu za 0.133 boda. Ovo je Srbiću bio prvi nastup nakon osam meseci i neuspeha na Olimpijadi u Parizu. Tada je pao sa preče i završio na osmom mestu, ne uspevši da odbrani srebro iz Tokija.

Na Svetskom kupu u Antaliji Srbić je osvojio svoju 26. medalju, od kojih je 11 zlatnih. U kvalifikacijama je imao nisku startnu ocenu, ali je u finalu izveo zahtevniju vežbu. Osim njega, na takmičenju su nastupila još petorica hrvatskih gimnastičara.

(Telegraf.rs)

Video: Ekskluzivno! Klajburn za Telegraf: Jedva nas čuo od Grobara, pa oduševio navijače Zvezde i Partizana

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA