Srbija osvojila prvo zlato u Parizu na Paraolimpijskim igrama!

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 5

Srpski reprezentativac u parastreljaštvu Dragan Ristić uspeo je da osvoji zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u disciplini R9, miks, na 50 metara sa vazdužnom puškom u ležećem stavu u klasi SH2. On je tako doneo našoj zemlji i prvo zlatno odličje u Parizu.

Ristić je bio odličan u finalu Paraolimpijskih igara u Šateruu, gde je pogodio 250,2 kruga, što je bilo za cela dva kruga više od drugoplasiranog Gruzina Vladimera Čintčaraulija, a na trećem mestu je završio Tim Džeferi sa 227.8.

Ovo je inače prva zlatna medalja na Paraolimpijskim igrama u Parizu, dok je ovo peta ukupna medalja.

Prvu su osvojile Borislava Perić-Ranković i Nada Matić, koje su uzele srebro. Nebojši Đuriću su takođe vratili njegovo srebro, dok je Mitar Palikuća osvojio bronzu u stonom tenisu.

Takođe, Borislava Perić je tokom dana obezbedila i još jednu bronzanu medalju, ali će se boriti i za plasman u finale.