L. I.

Zlatnu medalju osvojio je Grk Kristijan Golomejev

• 0
Andrej Barna Foto: Tanjug/AP

Srpski plivač Andrej Barna osvojio je peto mesto u finalu trke na 50 slobodno na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Srpski reprezentativac je plivao odlično, 21,93 sekunde, samo četiri stotinke sporije od ličnog i državnog rekorda, ali ipak nije uspeo da se domogne još jednog odličja, pošto je prethodno uzeo zlato u štafeti 4x100 slobodno i bronzu na 100 slobodno u pojedinačnoj konkurenciji.

Zlatnu medalju osvojio je Grk Kristijan Golomejev sa vremenom 21,72 sekunde.

Bio je stotinku brži od sunarodnika Stergiosa Mariosa Bilasa, dok je treći završio Ukrajinac Vladislav Buhov sa 21,85.