Kakav uspeh! Andrej Barna osvojio bronzu na 100 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Beogradu

S. T.

Ma, bravo!

• 1
Andrej Barna Foto: Jared C. Tilton / Getty images / Profimedia

Sjajni srpski plivač, Andrej Barna iz Subotice osvojio je bronzanu medalju na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu  u Beogradu, pošto je trku završio u vremenu od 47,66 sekundi.

Barna je time postavio novi lični, ali i nacionalni rekord u ovoj disciplini.

U trci je pobedio sjajni Rumun, David Popovići sa vremenom od 46,88, dok je Nandor Nemet iz Mađarske uzeo srebrnu medalju sa 47,49 sekundi.

Evropsko prvenstvo u vodenim sportovima u Beogradu traje sve do 23. juna.