Ništa od medalje za Andreja, Barna zauzeo šesto mesto na Svetskom prvenstvu!

S. I.

Dobar rezultat u Dohi

• 1
Andrej Barna Foto: Jared C. Tilton / Getty images / Profimedia

Srpski plivač Andrej Barna ostvario je dobar rezultat osvojivši šesto mesto na Svetskom prvenstvu koje se održava u Dohi. To je učinio u svojoj omiljenoj disciplini 100 metara slobodnim stilom.

Subotičanin je još ranije obezbedio plasman na Olimpijske igre u Parizu, a to je učinio i sa štafetom Srbije 4x100 slobodnim stilom sedmim mesto na takmičenju u Dohi.

Bio je Barna tokom finala i na poziciji broj dva posle 50 metara, međutim nakon okreta usledio je pad i do kraja trke nije uspeo da se oporavi. Na kraju je ostvario rezultat 48.02.

Zlatna medalja pripala je Kinezu Žaniju Panu rezultatom 47.53, dok su na postolju završili i Italijan Alesandro Miresi i Nandor Nemet iz Mađarske sa vremenima 47.72 i 47.78 sekundi.