Pakleno težak žreb za Srbiju: Orlovima potrebna senzacija za plasman na Svetsko prvenstvo

L. I.

Najteži mogući protivnik...

• 2
Rukometna reprezentacija Srbije Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS

Rukometna reprezentacija Srbije otišla je na Evropsko prvenstvo sa velikim očekivanja ali je u grupi sa Mađarskom, Crnom Gorom i Islandom uspela da osvoji tek jedan bod, pa je takmičenje okončala već u prvom krugu.

Da nije završila na poslednjem mestu na tabeli, Srbija bi bila nosilac i dobila bi znatno lakšeg rivala u baražu za Svetsko prvenstvo, ovako, Orlovi će na megdan Španiji!

Prvi meč odigraće se 8. ili 9. maja kada naša selekcija gostuje, dok će revanš meč biti na programu 11. ili 12. maja.

Velike šanse da se nađu na prvenstvu imaju selekcije Crne Gore i Islanda. Crnogorci će u baražu igrati protiv pobednika duela Italija-Belgija, dok će Island odmeriti snage sa boljim iz meča Estonija-Ukrajina.

Podsećanja radi, Svetsko prvenstvo u rukometu na programu je naredne godine od 14. januara, do 2. februara 2025. godine. Organizatori turnira su Hrvatska, Norveška i Danska.