Odbojkašice Srbije u četvrtfinalu EP: Posle tri seta savladana selekcija Švedske

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Tijana Bošković ostvarila je 24 poena

Odbojkašice Srbije savladale su Švedsku u meču osmine finala na Evropskom prvenstvu. Prilično lako i ubedljivo su savladale ksandinavsku selekciju sa 3:0 u setovima (25:17, 25:13, 25:16).

Srbija je bolje ušla u meč, povela posle uvodnih poena, tokom seta je uspela da odbije nalet Šveđanki i isti osvoji posle 25 minuta igre.

Drugi set je dobijen ubedljivo sa 25:13, a valja napomenuti i seriju naših odbojkašica od 10:1.

Kako su počele utakmicu - tako su je i završile. Dobar prijem je otvarao priliku za još bolje napade, pa je i treći set dobijen rezultatom 25:16.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Tijana Bošković, koja je osvojila 24 poena. U selekciji Švedske najbolja je bila Izabele Hak, koja je zabeležila 16 poena.

Srbija će u sredu u četvrtfinalu EP igrati sa pobednikom meča između Češke i Ukrajine, koji je na programu  od 20 sati.