Aleksandar Kukolj osvojio zlatnu medalju na Gran Priju u Zagrebu

Veliki uspeh srpskog džudiste

• 1
Aleksandar Kukolj Foto: MN Press

Srpski džudista, Aleksandar Kukolj osvojio je zlatnu medalju na Gran Priju u Zagrebu, tako ostvarivši ogroman uspeh i popevši se na vrh pobedničkog postolja.

On je pre ovog takmičenja već osvojio 17 medalja u karijeri, ali samo tri su došle od kako se "preselio" u višu težinsku kategoriju do 100 kilograma.

U prvoj rundi, on je savladao Britanca Tompsona posle preokreta, potom je dobio Kiva iz SAD, a u četvrtfinalu je imao muka sa Bozbajevom iz Kazahstana, ali je i odatle izašao kao pobednik.

Potom je slavio nad Leonardom Gonsalvešom iz Brazila u polufinalu, da bi na kraju imao sjajan meč protiv Fonseke, što je bila repriza finala Svetskog prvenstva iz 2021. godine.

Tada je slavio Fonseka, ali je ovoga puta Srbin ipak bio bolji, videvši da je naučio iz prethodnih grešaka. Ovo je ujedno njegov treći Gran pri u karijeri.