Delfini "potopili" Crnogorce u Podgorici: Druga pobeda na turniru, blizu je plasman na Svetski kup!

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Presudna je bila treća četvrtina koju su naši momci dobili rezultatom 5:2

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je veliku pobedu na kvalifikacionom turniru za Svetski kup u Podgorici, pošto je savladala domaćina Crnu Goru, čime je došla do drugog trijumfa - 11:9.

Posle dve egal četvrtine u prvom poluvremenu koje su završene rezultatima 2:2 i 3:3, do preloma situacije došlo je u trećoj koju su naši momci odigrali zaista furiozno.

Čak pet golova postigli su Delfini za osam minuta pobegli na tri razlike, pošto su ovaj period rešili u svoju korist sa 5:2, da bi posle toga Crnogorci u završnom kvartalu samo uspeli da ublaže poraz.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Radulović sa tri pogotka.

Srbija narednu utakmicu igra protiv Španije u nedelju od 19.30 časova, a posle toga ostaje susret sa Gruzijom.

Prve tri reprezentacije iz grupe obezbediće plasman na završni turnir koji je na programu od 30. juna do 2. jula u Los Anđelesu.