Šabac ispao iz Evrokupa

≫
  • 0

Kraj evropskih nadanja za vaterpoliste iz Šapca

Uprkos porazu očekivanja su ispunjena, Šabac bez Stojanovića, Tubića, trenera Vasovića sa nekolicinom tek oporavljenih igrača nije bio u stanju da kvalifikacije u Palermu odradi na željeni način.

Čak i da je Šabac bio u kompletnom stanju pitanje je da li bi mogao pored Telimara i BVSC-a da napravi rezultat.

Šabac – Telimar Palermo 8:14 (2:4, 0:3, 4:3, 2:4)

Sudije: Tioco (Hrvatska), Moralis ( Grčka). Isključenja: Šabac 9, Telimar Palermo 7. Peterci: Šabac 2 (2), Telimar Palermo 1 (1).

ŠABAC: Filipović, Vogel, Marković 4, Repanović, Kopcev 2, Žeželj, Cvetković, Stanić 1, Maraš, Šulc 1, Vasović, Tonković, Zeljković.

TELIMAR PALERMO: Nikosia, del Baso 2, Turčini, Di Pati, Očione, Vlahović 2, Giliberti, Marciali 2, Lo Kasčio, Irving 3, Lo Diko, Bašić 4, Vašburn.

Susret sa Italijanima rešen u prve dve četvrtine. Posle gola Markovića za 2:3, domaćin je do kraja druge četvrtine napravio seriju 4:0. Raspoloženi kapiten Marković je bio zaslužan što je u jednom trenutku razlika smaena na 8:5 i 10:7 ali je to bilo nedovoljno da se ugrozi siguran trijumf domaćina u čijim je redovima blistao Bašić.

U nedelju Šabac u 10.30 igra protiv Strazbura koji je poražen od BVSC 14:10.