Vučić čestitao veliki uspeh srpskim karatistima

• 5

Predsednik Srbije ponosan na naše sportiste

Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, čestitao je veliki uspeh srpskim karatistima Jovani Preković i Slobodanu Biteviću.

Jovana je osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, dok je Bitević uzeo srebrno odličje.

- Srbija ponosna na uspeh svojih karatista ostvaren na Evropskom prvenstvu u Poreču - zlatnu medalju Jovane Preković i srebrno odličje Slobodana Bitevića! Svaka čast! - napisao je predsednik Srbije na Twitteru.

Podsetimo, Srpska karatiskinja Jovana Preković osvojila je titulu šampione Evrope, pošto je u finalu kategorije do 61 kilograma pobedila protivnicu iz Ukrajine Anitu Seroginu. Takođe, Slobodan Bitević osvojio je srebrnu medalju na šampionatu Evrope u Poreču, pošto je u finalu kategorije do 84 kilograma poražen od Nemca Džonatana Hornea.

Slobodan Bitević i ministar Udovičić Ministar Vanja Udovičić sa vicešampionom Evrope Foto: Ministarstvo omladine i sporta

Biteviću je osvojio devetu medalju u karijeri na EP, treće srebro, uz dva zlata i četiri bronze.