Ovo je možda i gol sezone u rukometu

≫
  • 1

Džim Gotfridson je bio junak svog Flensburga

Njegova ekipa je pobedila Bergišer HC 21:20 u dramatičnom okršaju i golom Gotfridsona u poslednjoj sekundi meča.

Tokom tvrdog prvog poluvremena, oba tima su morala žestoko da se muče da bi postigli pogodak.

Tor Gunarson je u jednom trenutku povećao prednost Bergišera na 9:6, Flensburg se malo sabrao do poluvremena, ali je BHC imao gol prednosti 10:9.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
Jim Handball-Gottfridsson with the gamewinning buzzerbeater☄️ #handballОбјава коју дели Hballtransfers.com (@hballtransfers) дана

U nastavku je domaći Bergišer održavao prednost do 19:18, posle čega se ušlo u neizvesnu završnicu. Flensburg je imao napad na 43 sekunde pre kraja, nisu ništa uradili do faula i poslednjeg udarca.

Zadao ga je Gotfridson koji je poslao loptu između ruku Čabe Zuksa, od čije se glave lopta odbila u gornji desni ugao za prelep gol vredan pobede.

Gotfridson je meč završio sa pet golova. Gunarson je na drugoj strani imao pet pogodaka.