Strahinja Bukvić ostao bez medalje: Srpski parakajakaš zauzeo četvrto mesto u B finalu Paraolimpijskih igara

L. I.
L. I.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Srpski parakajakaš Strahinja Bukvić zauzeo četvrto mesto u B finalu POI

Reprezentativac Srbije u parakajaku Strahinja Bukvić zauzeo je danas četvrto mesto u B finalu trke na 200 metara na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Bukvić je u B finalu ostvario rezultat od 45,62 sekunde, prvi je bio Argentinac Emilio Arijel Atamanuk sa 44,07 sekundi.

Zlatnu medalju je osvojio Australijanac Kurtis Mekgrat, srebrno je pripalo Britanacu Dejvidu Filipsonu, dok bronzano odličje uzeo Ukrajinac Mikola Sinjuk.

Srpski kajakaš je prethodno u polufinalu zauzeo peto mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi.