Evo koliko su novca zaradili vaterpolisti Srbije osvajanjem zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Parizu

S. L.
S. L.

Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Veliko bravo za naše Delfine

Vaterpolo reprezentacija Srbije napravila je izuzetan uspeh na Olimpijskim igrama, gde su u finalu slavili protiv Hrvatske sa 13:11. Delfini su tako osvojili zlatnu medalju, uprkos svim procenama.

Srbija je bila veoma nesigurna na startu turnira, ali su potom polako podizali formu, a poraz od Australije je samo doprineo tome da tim zaigra na izuzetnom nivou i osvoji ovo odličje.

Sada se Delfini iz Pariza vraćaju sa zlatom oko vrata, cela nacija je ponosna, dok je država i pre Olimpijskih igara usvojila to "pravilo" da će nagraditi svakog sportistu novčanim iznosom za osvojeno odličje.

Samim tim, svaki od naših vaterpolista će dobiti po 200.000 evra od države za osvojenu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.

Izuzev medalje i ove jednokratne nagrade, njih očekuje i pravo na nacionalnu penziju.