Druga "kontroverzna" bokserka sa Olimpijskih igara takođe osvojila zlato i to jedinstvenom odlukom sudija

S. T.
S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Julija Seremeta iz Poljske nije imala nikakve šanse

Bokserka sa Kineskog Tajpeha, Lin Ju Ting osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 57 kilograma na Olimpijskim igrama, pošto je u finalu jednoglasnom odlukom sudija bila bolja od Julije Seremete iz Poljske.

Reč je o drugoj od dve bokserke koje su došle u centar pažnje zbog činjenice da im je pol nepoznat, a dan nakon što je Imane Kelif iz Alžira u svojoj kategoriji osvojila zlatnu medalju.

Sudije su glasale jednoglasno za Lin Ju Ting sa Tajpeha u sve tri runde, tako da nije bilo apsolutno nikakve dileme ili podeljenosti.

Tokom turnira, novinari su pokušali da dođu do komentara od Lin Ju Ting iz Kineskog Tajpeha, ali ih je ona odbijala kako bi se fokusirala na borbe.

- Idem korak po korak, fokusiram se na svaki naredni meč, pokušavam da ugrabim šanse u ringu i da dođem do pobede na kraju - odgovarala bi Lin Ju.

Na kraju je u tome uspela i sa sobom će kući poneti zlatnu medalju.