Velika šteta! Srbin izgubio zlato na Olimpijskim igrama: Nikola Grbić poražen od Francuske u velikom finalu

S. L.
S. L.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 5

Šteta...

Odbojkaška reprezentacija Francuske je uspela da osvoji zlato na Olimpijskim igrama, pošto su slavili u velikom finalu protiv Poljske sa 3:0, po setovima 25:19, 25:20, 25:23. Šteta, pošto je selektor Poljske naš Nikola Grbić.

Kakva šteta... Mogao je Grbić da donese zlato Poljskoj i postane doslovno živa legenda ove eslekcije, ali jednostavno su naleteli na znatno jačeg protivnika i na ekipu koja je domaćin na ovim Olimpijskim igrama koje se održavaju u Parizu.

Jednostavno, Francuska je bila daleko bolja ekipa u ovom finalu. Većina prvog seta je prošla u izuzetno izjednačenoj igri, kada su se Trikolori odlepili. Francuska je povela sa 12:9, da bi potom otišli na ogromnih 20:15, kada već nije bilo povratka.

Drugi set je takođe bio izjednačen sve do 16:16, kada su Poljaci otišli na 18:16. Međutim, tada Francuska prelazi u vođstvo. Izjednačila je Poljska na 19:19, a Francusk aveže kač šest poena i uzima drugi set.

Na kraju, Francuska je suvereno došla i do još jednog seta, imali su 24:18, Poljska se vratila na 24:23, ali to nije bilo dovoljno.