Srbija OI Pariz Foto: Alex Nicodim/imago sportfotodienst/Profimedia, Ivica Veselinov/OKS, MN Press/Ivica Veselinov

Olimpijske igre, 15. dan: Košarkaši Srbije osvojili bronzu, Cabolov bez medalje za našu zemlju

Amerikancima zlatne medalje u štafetama

Amerikanci su osvojili zlatne medalje u štafetama 4x400m u muškoj i ženskoj konkurenciji.

U muškoj konkurenciji su slavili sa vremenom 2:54,43 i olimpijskim rekordom.

Drugo mesto uzela je Bocvana sa 2:54,53, dok je Velika Britanija sa 2:55,83 bila bronzana.

U ženskoj konkurenciji su slavili sa 3:15,27, dok je srebro uzela Holandija sa 3:19,50, a Velika Britanija je osvojila bronzu sa 3:19,72.

Sreća se osmehnula Jakobu Ingebritsenu

Norvežanin ipak dolazi do zlata na ovim OI, pošto je pobedio na 5000 metara ispred Ronalda Kvemoija iz Kenije i Granta Fišera iz SAD.

20:28

Masai Rasel uzela zlato na 100 metara prepone

Amerikanka Masai Rasel je uzela zlato u 100 metara prepone, srebro je pripalo Sireni Sambi-Majeli iz Francuske, dok je Jasmina Kamačo-Kvin iz Portorika bila bronzana.

20:26

Orlovi slave, Nikola Jokić se "razgolitio"

20:25

Cabolov bez bronzane medalje za Srbiju

13:46

Oglasila se NBA liga zbog Jokića i Bogdanovića: Evo šta su poručili našim Srbima!

Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama, a veliki uspeh nije promakao ni NBA ligi, koja se oglasila i poslala poruku Bogdanoviću i Jokiću.

13:37

Košarkaši Srbije osvojili bronzanu medalju!

Košarkaši Srbije osvojili su bronzanu medalju, pošto su u meču za treće mesto savladali Nemačku rezultatom 93:83.

12:12

Vaterpolistkinje Holandije pobedile SAD i osvojile bronzu

Ženska vaterpolo reprezentacija Holandije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je danas pobedila selekciju SAD rezultatom 11:10 (2:3, 1:4, 3:2, 5:1).

Najefikasnija u reprezentaciji Holandije bila je Sabrina van der Slot sa šest golova, dok je Vivijan Sevenič postigla dva. U selekciji SAD Madlin Maselman, Džena Flin i Rajan Nojšul su postigle po dva gola.

Vaterpolistkinje Australije i Španije igraće danas od 15.35 časova za zlatnu medalju.

12:12

Rukometašice Danske osvojile bronzu

Ženska rukometna reprezentacija Danske osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama, pošto je danas pobedila selekciju Švedske rezultatom 30:25 (15:13).

Najefikasnija u repezentaciji Danske bila je Mije Hejlund sa pet golova, dok su Ema Fris, Helena Elver i Trina Estergor postigle po četiri. U selekciji Švedske najbolja je bila Natali Hagman koja je postigla pet golova.

Rukometašice Norveške i Francuske igraće danas od 15 časova za zlatnu medalju.

10:59

Cabolov se bori za bronzu, rival mu predao

Hetik Cabolov će se boriti za bronzu, pošto mu je Kubanac Garzon Kabaljero predao meč bez borbe.

Borba srpskog rvača za medalju biće danas od 18.15 časova (sedmi su po redu), i to protiv Amerikanca Kajla Daglasa Dejka.

10:43

Bez finala za Milicu Novaković

Završila je treća u polufinalnoj grupi, a u finale su išle prve dve takmičarke. na kraju će veslati u B finalu za konačan plasman.

Trku od 500 metara Milica je završila sa vremenom 1.50.41. Prva je bila Lisa Karington (1.48.10), druga Ema Jorgensen (1.49.59).

10:32

Tamirat Tola osvojio zlatnu medalju u maratonu na OI

Etiopski atletičar Tamirat Tola osvojio je danas zlatnu medalju u maratonu na Olimpijskim igrama u Parizu.

Tola je trku dugu 42,195 kilometara završio posle dva sata, šest minuta, 26 sekundi, što je novi olimpijski rekord. Srebrnu medalju osvojio je Belgijanac Abdi Bašir, koji je za pobednikom kasnio 21 sekundu.

Treći je bio Kenijac Benson Kipruto, koji je za Tolom zaostao 34 sekunde.

09:48

Zanimljiv detalj sa finala odbojke na pesku

09:07

Dobrodošli u live blog

Dobro jutro i dobrodošli u live blog posvećen 15. danu Olimpijskih igara, gde je za Srbiju centralni događaj meč košarkaša za bronzanu medalju protiv Nemačke.