Vaterpolisti Srbije dobili rivala u finalu: Sa Hrvatskom za olimpijsko zlato!

S. I.
S. I.

≫
  • 3

Vaterpolisti Srbije će u finalu Olimpijskih igara za rivala imati selekciju Hrvatske, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Mađarske rezultatom 9:8. Barakude će se tako boriti za svoje drugo zlato na najvećoj smotri svetskog sporta, prvo posle 2012. godine i Londona.

Gledali smo klackalicu tokom prvog poluvremena okršaja u Parizu u kojoj se Hrvatska malo bolje snašla u odnosu na rivala. Jedno ime je obeležilo ovaj deo meča i to je svakako Loren Fatović! Sjajni vaterpolista je postigao čak pet pogodaka u ovom delu meča, istakavši se kao ključna i najvažnija figura svog tima.

Krenuli su Hrvati nešto bolje u odnosu na Mađare i prvi napad iskoristio je Maro Joković nakon kvalitetno izgrađenog napada. To je ipak bio samo uvod u seriju našeg severnog suseda.

Silard Janšik, Marton Vamoš i Đerđo Janoš Fekete su do trećeg minuta utakmice napunili mrežu rivala i tako zabrinuli navijače rivalske selekcije. Razloga za tako nešto ipak nije bilo, pošto je do kraja prve deonice hrvatski tim bio sjajan.

Zategli su u odbrani, a napad je u dva navrata bio uspešan, a Fatović je dva puta bio igrač koji je pogađao mrežu rivala, za 3:3 sa igračem više. Igralo se gol za gol sve do poslednja tri minuta u drugoj deonici.

Loren je stigao do učinka od četiri gola, Vamoš i Deneš Varga su dva puta donosili plus Mađarima pre njegovih pogodaka, a onda su Barakude nizom u završnici poluvremena ostavili suparnike na minus dva.

Treći kvartal protekao je u nadmudrivanju dve ekipe, koje su po gol razmenile u uvodna tri minuta. Sve do dva minuta pre isteka ovog dela susreta rezultat je bio 8:6 za Hrvate, a onda je Silard Janšik iskupio svog saigrača za promašen peterac.

Da plus pred završnih osam minuta ne bude minimalan postarao se Luka Bukić svojim drugim golom u deonici, pa je pred Mađarskom bio dug put do povratka u okršaj.

Poslednja četvrtina protekla je u totalnoj drami, i viđen je samo jedan jedini pogodak i to na četiri i po minuta do kraja kada je mrežu Hrvatske pogodio Adam Nađi. Do kraja duela Mađarska nije iskoristila igrača više u odsudnom napadu na oko minut do kraja i tu je bio kraj za njih iako su imali pokušaj i u poslednjoj sekundi.

Pored Lorena Fatovića sa pet golova, dva je postigao Luka Bukić, dok su isto kod Mađara učinili Marton Vamoš i Silard Janšik.

Veliko finale na programu je u nedelju sa početkom u 14:00.

Najnovije
19:09

Hrvatska - Mađarska 9:8 (3:3, 4:2, 2:2, 0:1)

20:43

4/4, 00:00 (9:8) - Maše Hrvati, maše i Mađari, totalna drama i pobeda Barakuda

Promašaji na obe strane, a onda i u poslednjoj sekundi ne koristi napad Đerđo Zalanki. Hrvatska je u finalu!

20:41

4/4, 01:34 (9:8) - Hrvatska se odbranila sa igračem manje!

Deneš Varga nije iskoristio igrača više, Hrvatska se brani i sada ide na tajm.

20:40

4/4, 01:55 (9:8) - Tajm-aut Mađarske na dva minuta do kraja

Konstantin Harkov iz redova Hrvatske je dobio treće isključenje, tj. crveni karton i njega više nećemo gledati u bazenu.

Tajm-aut Mađara.

20:36

4/4, 04:34 (9:8) - Prizvali smo gol Mađara!

Igrač više ovog puta nije smeo biti propušten, pogodak za Adama Nađija.

20:35

4/4, 05:34 (9:7) - Bez golova u prva tri minuta

Uglavnom izgubljene lopte uz po koji izblokiran šut... Malo vremena imaju Mađari za povratak.

20:25

3/4, 01:33 (9:7) - Ne da Bukić da se razlika istopi!

Dugo je trajao napad Hrvatske, pronašli su višak i Luka Bukić je bio siguran realizator.

20:24

3/4, 02:00 (8:7) - Iskupljenje Mađara, Janšik!

Gol Silarda Janšika vraća nadu posle promašenog udarca sa pet metara.

20:22

3/4, 02:40 (8:6) - Dosta tvrda deonica, u bazenu gledamo pravo nadmudrivanje

Veliki broj promašaja na obe strane u ovom kvartalu odraz su toga koliko je meč važan za oba tima.

Mađarska je promašila peterac preko Kristijana Manherča koji je pogodio prečku.

20:17

3/4, 05:14 (8:6) - Dva brza gola sredinom trećeg kvartala

Najpre je na minus jedan smanjio Danijel Anđal, a zatim je Luka Bukić takođe iskoristio brojčani plus u bazenu i vratio na dva razlike.

20:08

2/4, 00:09 (7:5) - Peti gol Fatovića, plus dva na poluvremenu!

Ovaj čovek je nezaustavljiv, još jednom akcija sa igračem više ide na njega i Loren postiže peti od sedam golova ekipe.

Idemo na kratku pauzu.

20:05

2/4, 01:19 (6:5) - Prvo vođstvo Hrvatske od uvodnog gola

Nije Fatović, posle izgubljene lopte rivala upisao se Marko Zuvela!

20:03

2/4, 02:51 (5:5) - Kako igra Fatović, najbolji meč na OI!

Ni Hrvati nisu ostali dužni, lagan pogodak sa igračem više za vođstvo.

20:02

2/4, 03:23 (4:5) - Mađarska ponovo vodi, održava plus jedan

Pogodak Deneša Varge za plus nakon igrača više. Održava se minimalna razlika.

20:00

2/4, 03:53 (4:4) - Fatović daje i treći gol, daleko tvrđa deonica

Fekete je napravio peterac, a Loren opet bio precizan. Za sada sam drži tim u životu.

19:57

2/4, 06:18 (3:4) - Mađarska ponovo vodi

Dobio je loptu sidraš Marton Vamoš i drugim golom na meču vratio vođstvo.

U narednom napadu Mađarska se odbranila sa igralem manje.

19:49

1/4, 00:56 (3:3) - Opet Fatović, egal u Parizu

Konačno pogodak iz pozicionog napada za Hrvatsku. Fatović je strelac po drugi put!

19:46

1/4, 03:18 (2:3) - Konačno odgovor Hrvatske posle četiri minuta

Nisu dali gol od prvog napada na meču Hrvati i sada je to promenio Loren Fatović. Realizovan je igrač više.

19:43

1/4, 05:23 (1:3) - Nastavlja se kanonada, ekspres Mađari

Đerđo Janoš Fekete takođe koristi igrača više. Hrvatska se muči sa defanzivom u ovim momentima...

19:42

1/4, 05:48 (1:2) - Preokret i to prelepim udarcem sa šest metara

Novi gol za Mađarsku posle kvalitetne odbrane. Potegao je udarac Marton Vamoš i doneo vođstvo svom timu.

19:41

1/4, 06:59 (1:1) - Ekspresno poravnanje Mađara

Isključenje rivala su iznudili Mađari i u dobro organizovanom napadu pogodili za poravnanje. Strelac je Silard Janšik.