Srbiji izmakla medalja u finalu! Kajakaši završili na šestom mestu

S. J.
S. J.

≫
  • 8

Srpski muški četverac završio je na šestom mestu u finalu Olimpijskih igara u trci na 500 metara!

Kasnio je početak trke nekoliko minuta, jer smo videli ponovljeni start, pošto su prethodno Nemci krenuli ranije.

Nakon ponovljenog starta, naši kajakaši držali su četvrto mesto, posle pola deonice, odnosno 250 metara, bili su četvrti iza Australije, ali je potom, u drugom delu trke, Australija pojačala, napravila razliku i odmakla se.

Do kraja trke, uspeli su da nas prestignu i Ukrajinci i Litvanci, te je ekipa koju čine Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov, na kraju sa vremenom 1:21.52 završili na šestom mestu.

Činjenice

• Muški četverac čine Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov.
  • Oni su u prvoj polufinalnoj grupi završili kao drugi, sa vremenom 1:19.91.
  • Do sada su naši predstavnici osvojili dve medalje u Parizu, a to je pošlo za rukom Damiru Mikecu i Zorani Arunović u miksu vazdušnim pištoljem, kao i Novaku Đokoviću u teniskom turniru.
Najnovije
13:54

Počela je trka!

Krenulo je!

13:50

Biće ponovljen start

Počela je trka, ali videćemo ponovljeni start!

13:43

Novozelađanke osvojile zlato!

Ženski četverac Novog Zelanda osvojio je zlato u trci na 500 metara!

Druge su završile Nemice, dok je treća Mađarska. Sada sledi muška trka!

13:37

Legendarni košarkaš uživo gleda finale

Legendani španski košarkaš Pau Gasol nalazi se na tribinama na Marni, odakle će uživo finale u disciplini K4 na 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu.

Na po,enutom finalu predstavnike će imati i Srbija, mada je svima jasno da je Gaosl stigao kako bi bodrio španski tim koji je nešto ranije završio iza našeg.

13:33

Naš četverac završio drugi u polufinalnoj grupi

Srpski muški četverac u kajaku plasirao se danas u finale u disciplini K4 na 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu.

Četvorosed Srbije u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov osvojio je danas drugo mesto u polufinalu, što je bilo dovoljno za plasman u finale. Oni su ostvarili rezultat od jedan minut, 19 sekundi i 91 stotinka. Prvo mesto osvojila je Australija (1:19.22).

13:26

Dobrodošli!

Dobrodošli u tekstualni prenos finalne trke muških kajakaških četveraca, gde će nastupiti i naš četverac!