Evropsko prvenstvo u atletici u Rimu Foto: Marko Jovanović

Adriana Vilagoš kao prva "ispod crte" ostala bez finala, ispao i Bibić!

S. J.
S. J.

≫
  • 7

Ostala je Adriana Vilagoš bez finala Olimpijskih igara u bacanju koplja, i to kao 13. u generalnom plasmanu, odnosno prva "ispod crte".

Kvalifikaciona norma za finale iznosila je 62 metra, koliko su morale takmičarke da prebace da bi došle do borbe za medalju.

Što se tiče hitaca po serijama, solidno je Vilagoš počela. U prvoj seriji, uspela je da prebaci 60 metara, i baci 60.48. Ipak, u drugoj je bila nešto slabija, pošto je bacila 60.17, što je takođe bilo ispod dovoljnog. Treći hitac bio je jedina šansa za Vilagoš, ali nažalost bacila je svega 49.41, te je tako završila svoj prvi nastup na Olimpijskim igrama.

Srpski atletičar, Elzan Bibić takođe nije uspeo da se plasira u finale u trci na 5.000 metara, pošto je trku završio na 14. mestu.

Bibić je trku okončao sa vremenom od 14:14.46. Nešto slabije je Bibić krenuo trku, bio je i na poslednjem mestu, a onda je, kao što to gotovo uvek i radi, u završnici pojaoa ritam.

Uspeo je Bibić u jednom momentu da izbije i na drugu poziciju, ali onda su i ostali takmičari pojačali ritam, koji Elzan na kraju, nažalost nije uspeo da isprati.

Bilo je tu i padova u samom finišu, a Bibić je na kraju završio na 14. mestu, što nije bilo dovoljno za finale, s obzirom na to da se osam najbržih plasiralo u borbu za medalju.

Činjenice

• Srbija je do sada osvojila dve medalje na Olimpijskim igrama, i to obe zlatne
  • Što se srpskih atletičara tiče, Angelina Topić je zbog povrede morala da otkaže nastup u finalu, dok su Armin Sinančević, Ivana Španović i Milica Gardašević ispali u kvalifikacijama
  • Vilagoš će nastupiti u bacanju koplja, dok će Bibić trčati na 5.000 metara
Najnovije
12:33

Au... Ostala je bez finala Vilagoš

Nažalost, Adriana Vilagoš je ostala bez finala.

U poslednjoj, trećoj seriji, Vilagoš je bacila svega 49.41, te je sa najboljim rezultatom 60.48 završila na 13. mestu u ukupnom plasmanu, i tako kao prva ispod crte ostala bez finala.

12:22

Adriana za sada prva ispod crte

Moraće u trećoj seriji Adriana bolje da baci, s obzirom na to da je 13. u ukupnom plasmanu, a 12 prolazi u finale!

12:21

Drugi hitac za Vilagoš još slabiji!

Nije uspela bolje da baci Adriana drugi hitac, već je dosegla samo 60.17!

12:11

I Hrvatica u finalu!

Sjajan hitac Sare Kolak! Sa 64.57 u drugoj seriji, uspela je da se plasira direktno u finale!

12:10

Pogledajte prvi hitac Adriane Vilagoš!

12:07

Prvi hitac Vilagoš ispod norme za finale!

Prvi hitac bacila je Adriana, i dosegnula je 60.49! Trenutno je peta u svojoj grupi, a deveta u ukupnom plasmanu za sada.

11:59

Za sada se pet takmičarki kvalifikovalo u finale!

Za sada je pet takmičarki izborilo plasman u finale i prebacilo 62 metra. To su Džoane Van Dik sa 64.22, Mekenzi Litl sa 62.82 i Ketrin Mičel sa 62.40 iz prve grupe, i za sada Marija Andrejčuk sa 65.52 i Haruka Kitaguči sa 62.58 iz grupe gde je i naša Vilagoš!

11:53

Počela je Adrianina grupa!

Kvalifikaciona norma za finale iznosi 62.00, a u finale će plasman izboriti 12 najboljih rezultata ukupno.

11:28

Bibić bez finala!

Naš atletičar, Elzan Bibić, završio je trku na 5.000 metara kao 14. od ukupno 21 takmičara!

Počeo je Bibić nešto slabije, uspeo je potom u jednom trenutku da izbije i na drugu poziciju, ali dva kruga pre kraja, ostali trkači pojačali su ritam, koji Bibić na kraju ipak nije uspeo da isprati.

Bilo je tu i nekih padova, na kraju, Bibić bez finala sa vremenom 14:14.46.

Na prvom mestu završio je Gilje Narve Nordas, dok su se u finale plasirali i Gebrivet, Hejmans, Krop, Kurgat, Blanks, Haj i Fafard.

11:19

Bibić za sada na poslednjoj poziciji

Trenutno je na poslednjoj poziciji Bibić...

11:13

Počela je Bibićeva trka!

Elzan Bibić je počeo svoju trku na 5.000 metara!

10:35

Počinje prva grupa u bacanju koplja!

Naša Adriana nije u ovoj grupi, već u drugoj, koja će startovati oko 11.50.

10:17

Poznato vreme!

Vilagoš će nastupiti u drugoj kvalifikacionoj grupi, i startovaće oko 11.50, dok će Bibićeva trka, prema rasporedu početi u 11.10