Odbojkašice Srbije Foto: Ivica Veselinov / OKS

Odbojkašice Srbije ispale sa Olimpijskih igara! Italijanke "počistile" Gvidetijeve devojke

S. J.
S. J.

≫
  • 6

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije eliminisana je sa Olimpijskih igara u Parizu, porazom od selekcije Italije sa 3:0 u setovima.

Dobro su naše odbojkašice počele meč, a onda je Bjanka Buša svojim sjajnim servisom odlepila napšu selekciju na dva razlike.

Uključile su se u poentersku trku i Ognjenovićeva i Uzelac, te se naša slekcija odvojila i na četiri razlike. Držale su naše igračice prednost do drugog dela seta, kada su Italijanke uspele da stignu, pre svega na krilima Egonu i Antropove, koje su bile i te kako raspoložene.

Imale su Italijanke i set loptu, ali uspele su naše odbojkašice da produže igru, i odvedu set na razliku. Ipak, promašio je selektor Gvideti na poslednjem poenu, te je Italija povela - 26:24.

U drugom setu, gledali smo nešto drugačiji scenario, i činilo se da voda konstantno ide na vodenicu Italijanki.

Srbija - Italija, odbojkašice Foto: Tanjug/AP

Već u ranom delu seta, uspele su da dođu do prednosti, potom i da se odlepe dodatno, i odu na četiri razlike, a ključna stvar u tome bile su greške naših odbojkašica.

Kako je set odmicao, i prednost je rasla, te je ona došla i na pet razlike, koliko je na kraju i iznosila u završnici seta koji je pripao Italijankama - 25:20.

Najblistavija tačka kod italijanskog tima, bila je Paola Egonu, koja je već posle dva seta imala na svom kontu 14 osvojenih poena.

Treći set bio je u potpunosti na strani Italijanki, koje su od samog početka imale prednost, koja je u jednom momentu iznosila i sedam razlike.

Pokušale su naše odbojkašice u samom finišu da se primaknu, koliko, toliko, ali nije im to pošlo za rukom.

Na kraju, Italijanke su slavile - 25:20.

U polufinalu, Italija će igrati protiv Turske.

Činjenice

• Naše odbojkašice plasirale su se u četvrtfinale kao treće u grupi A, iza Kine i SAD-a, a ispred Francuske, sa skorom 1-2.
  • Sa druge strane, Italijanke su kao prve iz grupe C, sa tri pobede prošle među osam najboljih, ispred Turske i Dominikanske Republike.
  • Pobednik ovog duela, u polufinalu će igrati protiv Turske
  • U drugom polufinalu sastaće se Brazil i SAD
Najnovije
21:58

Srbija - Italija 0:3 (24:26; 20:25; 20:25)

Rezultat po setovima možete videti ovde.

22:14

III set - 10:15 - Italija sve bliže polufinalu!

Nemaju rešenje naše odbojkašice od početka trećeg seta...  Konstantno prednost raste, i Italijanke sve bliže polufinalu Olimpijskih igara!

22:03

Treći set je krenuo!

Naše odbojkašice su na korak od ispadanja, te nam je ovaj set od ključnog značaja!

21:57

Italijanke vode sa 2:0 u setovima!

Bolje su delovale Italijanke u većem delu seta... Uspele su sredinom seta da se odmaknu rezultatski, i tu prednost držale su do samog kraja seta. Kada god bi se naše odbojkašice primakle, Italija bi uzvratila. Na kraju - 25:20.

21:45

II set - 10:14 - Beži Italija na četiri razlike!

Maratonski poen smo videli, nekoliko razmena, i na kraju, ponovo Paola Egonu rešava stvari u korist Italije! Sada osetna prednost italijanske selekcije.

21:41

II set - 7:9 - Italijanke imaju prednost

Dosta dobro su počele naše odbojkašice i drugi set, ali Italijanke ne posustaju. Paola Egonu pogotovo predvodi.

21:34

Počeo je drugi set!

Drugi set je pred nama!

21:29

Dramatična završnica, i vođstvo Italijanki - 24:26!

U drugom delu seta, uspele su Italijanke da se vrate u potpunosti, da istope prednost naših odbojkašica, ali ponovo su pojačale ritam naše devojke, međutim pojačale su i Italijanke. Na kraju, do seta dolazi Italija - 26:24!

21:13

I set - 14:11 - Prednost je tu!

Održavaju naše odbojkašice prednost, koji imaju od rane faze seza, i ona poen, po poen raste. Odlično izgleda naša reprezentacija!

21:06

I set - 7:5 - Odličan početak!

Sjajno su meč otvorile naše devojke, i za sada igraju u odličnom ritmu. Nema grešaka, za sada sve ide kako treba, a prva razlika je tu!

21:01

Počeo je meč!

Meč je počeo! Idemo devojke!

19:29

Brazilke na SAD u polufinalu!

Poznat je i prvi par polufinala Olimpijskih igara, a to su Brazil i Amerika.

Brazilke su sa 3:0 slavile protiv Dominikanske Republike, dok je SAD slavila protiv Poljske sa takođe 3:0.